Глава ВПС США провів тренувальний бій на експериментальному F-16: літаком керував ШІ

Френк Кендалл, 26 командувач військово-повітряними силами Сполучених Штатів власноруч провів випробування експериментального винищувача F-16. Хоча казати власноруч не зовсім доречно – незважаючи на те, що військовий зайняв місце першого пілота, літаком керував штучний інтелект.

Про це розповили у військово-повітряних силах США. Френк Кендалл узяв участь у тренувальному повітряному бою з іншим експериментальним літаком, яким керувала людина, а винищувачем Кендалла опікувався ШІ.

Під час польоту Кендалла ШІ “проводив різноманітні тактичні маневри і в режимі реального часу реагував на імітовану загрозу живого умовного супротивника”, пояснили у ВПС. 

Нові моделі F-16 мають кодову назву Vista. Технологія штучного інтелекту X-62A для них ще не повністю розроблена. Проте командувач американських ВПС після завершення польоту заявив, що побачив достатньо і що довірив би ШІ навіть використання зброї в умовах війни.

“Потенціал для автономного бою “повітря-повітря” був лише уявою протягом десятиліть, але реальність вже перевищіла всі далекі мрії. У 2023 році Х-62А подолав один із найвагоміших бар’єрів у бойовій авіації. Це трансформаційний момент, тепер усе стало можливим”, – заявив Кендалл.

Попри те, що технологія ще не повністю розроблена, Повітряні сили США планують створити флот з понад тисячі безпілотних бойових літаків на базі ШІ. Перший із них планують запустити до 2028 року.

Військові вважають штучний інтелект найбільшим досягненням з моменту запровадження стелс-технологій (на початку 1990-х років), і ВПС США активно працюють з ШІ. Менші та дешевші безпілотні реактивні літаки, керовані штучним інтелектом, – це шлях вперед, вважає Кендалл.

Як повідомляв OBOZ.UA, в українських далекобійних дронах використано систему DSMAC, яка є у таких ракетах, як Tomahawk та Storm Shadow. Але вітчизняні розробники розширили її за допомогою сучасних технологій і, зокрема, ШІ. Ця система дозволяє повністю ігнорувати ворожі засоби РЕБ, орієнтуватись на місцевості та атакувати з надвисокою точністю.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

19

19

0

2

3

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *