Філіппіни звинуватили Китай у піратстві: що відбувається

Берегова охорона Китаю пограбувала та знищила філіппінські човни під час зіткнення в Південно-Китайському морі цього тижня. Відповідно, Філіппіни звинуватили Китай у морському піратстві та вимагают від Пекіна компенсації.

Відео дня

Про це заявив головнокомандувач філіппінських збройних сил Ромео Браунер-молодший. Він підкреслив, що китайці “не мають ні права, ні законних повноважень” і “поводяться як пірати” у виключно філіппінській економічній зоні.

Раніше берегова охорона Китаю заявила, що філіппінське судно постачання у Південно-Китайському морі спочатку “незаконно вторглося” у води біля Другої мілини Томаса, а потім “навмисно і небезпечно” наблизилося до китайського судна. Це начебто призвело до зіткнення. Причому у КНР стверджують, що філіппінське судно “проігнорувало неодноразові попередження” про небезпеку.

У свою чергу оперативна група Філіппін повідомила, що судно КНР навмисно спочатку таранило, а потім буксирувало їх корабель постачання. Також співробітники берегової охорони Китаю “незаконно захопили філіппінські гумові човни” під час місії поповнення запасів військового форпосту у Другій мілині Томаса, роззброїли моряків та “вкрали знайдену вогнепальну зброю”, а човни потопили.

Філіппіни стверджують, що їх особовий склад сильно постраждав під час зіткнення у Південно-Китайському морі. За словами Браунера, хоча КНР та Філіппіни не вперше конфліктують у зазначеному регіоні, це був перший випадок, коли “китайська берегова охорона напала з боло, списами та ножами”, а філіппінських солдатам “довелось відбиватися голими руками”.

У одного з філіппінських солдат китайці навіть віттяли фалангу пальця лівої руки.

У свою чергу Китай заявив, що заходи, вжиті його береговою охороною, “були професійними” та “зупинили філіппінські судна під час незаконного транспортування”. 

“Ми вимагаємо від китайців повернути наші гвинтівки та обладнання, а також вимагаємо  сплатити збитки, які вони спричинили. Це піратство, тому що вони незаконно сіли на наші човни і захопили наше обладнання”, – стверджує Браунер.

Окремо командувач відвідав острівну провінцію Палаван, щоб зустрітися з моряком, якому віттяли палець.

“Він сказав, що готовий повернутися, щоб знову служити в Західно-Філіппінському морі. Вони взагали не втратили бойовий дух, і це важливо”, – сказав з цього приводу Браунер.

Як повідомляв OBOZ.UA, Китай не лише піратствує, але й продовжує розширювати свої запаси ядерної зброї швидше за інші країни світу. Лише протягом 2023 року ядерний арсенал Китаю виріс із 410 до 500 боєголовок.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

0

0

0

0

0

0

00Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *