Дрони помітили над данськими військовими базами, оскільки неідентифіковані естакади сіють хаос.

Зображення показує поліцію, яка дивиться вгору після спостереження за дроном у Данії
Данська влада розслідує інцидент після того, як таємничі дрони пролетіли над кількома аеропортами країни (Фото: Стівен Кнап / Reuters)

Данія виявила дрони, що літали над кількома армійськими базами протягом ночі, що є частиною хвилі незрозумілих спостережень, що спричинили хаос по всій Європі.

Міністерство оборони Данії заявило, що розгорнуло «кілька потужностей» після спостережень з суботи на неділю.

Хоча незрозуміло, хто стоїть за діяльністю безпілотника, прем'єр-міністр Данії та генеральний секретар НАТО минулого тижня заявили, що не можна виключати причетність Росії.

Посольство Росії в Данії минулого тижня відкинуло заяви про причетність Москви до інцидентів.

Це ще один приклад незрозумілої активності дронів після кількох інцидентів минулого тижня, зокрема у п'яти данських аеропортах.

Сьогодні рейси були перенаправлені з аеропорту на іспанському острові Фуертевентура через активність дронів.

Норвегія розслідує спостереження дронів поблизу своєї авіабази Ерлан, тоді як Франція посилила безпеку після спостережень над своєю базою Мурмелон-ле-Гран.

Міністерство оборони Данії не уточнило, які саме «потужності» були розгорнуті після спостережень у суботу ввечері.

Данська поліція в аеропорту Копенгагена, Каструп поблизу Копенгагена, 22 вересня 2025 року. Великі дрони, які годинами літали над аеропортом Копенгагена та призвели до його закриття, стали «найсерйознішою атакою на критичну інфраструктуру Данії» на сьогоднішній день, заявила прем'єр-міністр Метте Фредеріксен 23 вересня 2025 року. Аеропорти в Копенгагені та Осло знову відкрилися рано вранці 23 вересня, через кілька годин після того, як неідентифіковані дрони в їхньому повітряному просторі призвели до перенаправлення або скасування десятків рейсів, що порушило роботу тисяч пасажирів. (Фото Стівена Кнапа / Ritzau Scanpix / AFP) / Denmark OUT (Фото STEVEN KNAP/Ritzau Scanpix/AFP via Getty Images)

ФУЕРТЕВЕНТУРА, ІСПАНІЯ – 23 ВЕРЕСНЯ: Світлові панелі зі знаками скасованих або затриманих рейсів в аеропорту Фуертевентура (Канарські острови) через кілька годин після того, як британська компанія Thomas Cook оголосила про своє банкрутство 23 вересня 2019 року на Фуертевентурі, Іспанія. (Фото Europa Press News/Europa Press via Getty Images)
В аеропорту Фуертевентури скасовано рейси та з'являються знаки затримки рейсів через діяльність дронів (Фото: Europa Press News / Getty Images)

Вторгнення відбулися одразу після зустрічі НАТО, на якій ключова фігура пообіцяла посилити регіональну безпеку.

У суботу полковник Мартін О'Доннелл, речник Верховного головнокомандувача об'єднаних сил НАТО в Європі, оголосив: «Ми будемо проводити ще посилену пильність з новими багатодоменними ресурсами в регіоні Балтійського моря, включаючи Данію, під керівництвом Baltic Sentry».

Він сказав, що лідери НАТО постійно контактували з датським керівництвом щодо нещодавніх польотів дронів.

Нові засоби включатимуть «кілька платформ розвідки, спостереження та рекогносцировки, а також щонайменше один фрегат протиповітряної оборони».

Німеччина окремо пообіцяла надати військову підтримку саміту Європейського Союзу, який відбудеться пізніше цього тижня в Копенгагені.

Як повідомляється, фрегат ВМС Німеччини FGS Hamburg F220 – фрегат ППО НАТО – пришвартувався в Копенгагені для посилення спостереження в Балтійському морі.

Німеччина також розгорне «системи боротьби з малими безпілотними літальними апаратами», відомі як C-UAS – системи виявлення, що використовують радіолокаційні, оптичні та акустичні технології.

Швеція раніше оголосила, що «надасть Данії військовий потенціал для боротьби з безпілотниками», не надаючи додаткових подробиць.

Більше трендів

Останніми днями в Данії загострилася напруженість після повідомлень про активність дронів та сотень можливих спостережень, про які повідомляли стурбовані громадяни.

Громадськості просять повідомляти про всю підозрілу діяльність до поліції.

Міністр юстиції Данії Петер Хуммельгор заявив минулого четверга, що метою естакад є посіяти страх і розбрат.

Він сказав, що країна шукатиме додаткові способи нейтралізації дронів, зокрема пропонуватиме законодавство, яке дозволить власникам інфраструктури їх збивати.

Sourse: metro.co.uk

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *