Ꙭ Читать Дональд Туск: Українці, ви встояли у найважчу мить вашої історії! | ✰ Новости Украины
Главная » Дональд Туск: Українці, ви встояли у найважчу мить вашої історії!

Дональд Туск: Українці, ви встояли у найважчу мить вашої історії!

Дорогі українські друзі!

Я прибув до вас у п’яту річницю драматичних подій на Майдані, в річницю революції гідності, щоб подякувати всім українцям та їх обранцям, незалежно від партійних розбіжностей та ідеологічних суперечок.

Я приїхав як президент Європейської Ради і як поляк, ваш найближчий сусід, сердечний та доброзичливий друг.

Насамперед хочу подякувати вам за стійкість. Ви встояли у найважчу мить вашої історії. Ви встояли і будете залишатися гордими та незламними всупереч геополітиці, злим намірам агресивного сусіда та всупереч байдужості та лицемірству багатьох впливових гравців світової політичної сцени.

Ви встояли, хоча ваші європейські партнери не завжди допомагають вам так, як належить. Знаю це як, напевно, мало хто інший.

З особистого досвіду і досвіду польського народу знаю, що почуття самотності в час небезпеки буває гіршим, ніж наступ ворога. Досі чую слова із вірша Галини Крук, написаний в ті драматичні лютневі дні: "усі ми, Європо, так глибоко стурбовані, що деякі навіть вбиті. Деякі з наших ніколи тебе не побачать на власні очі. В тебе щось із зором, Європо. Ти вперто не бачиш вибитих їхніх очей і вогнепальних ран. Деякі навіть не зможуть навіть руки тобі, хіба що протези… Сторожи свої межі, Європо… Прислухайся на всякий пожежний, чи ми кричимо ще від ударів прикладів, армійських чобіт і кийків".

Багато з нас почули ваш крик, навіть, якщо у декого це забрало багато часу. І тому сьогодні тут, у Верховній Раді України, можу повторити перед вами, не лише від свого імені, але й від імені всього ЄС, – ми з вами! Хочемо вам допомагати надалі.

Саме тут хочу підтвердити перші слова Угоди про асоціацію: Європейський Союз визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір. Хочу повторити, що Європа ніколи не визнає російську анексію Криму і не відмовиться від санкцій аж поки Росія не виконає свої зобов’язання. Також ЄС не змириться із жодним актом насильства в Азовському морі. Зроблю все, аби в цьому ЄС залишався єдиним.

По-друге, хочу подякувати вам за вашу мужність. Хлопці із Небесної сотні увійшли в пантеон не тільки українських, але й європейських героїв. Всім матерям полеглих присягаю: Європа завжди буде пам’ятати про ваших синів.

Урок відваги, який ви дали усьому світу 5 років тому, змінив нас усіх. Україна показала, що варто бути сміливим і сповненим гідності, що добро може подолати зло. Що героїзм може бути чимсь більшим, ніж суто моральний заклик. Що це може бути ключем до перемоги.

Доповнюється…

Промова президента Європейської Ради Дональда Туска у Верховній Раді.

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Источник: obozrevatel.com

Читайте также: Сводки событий от ополчения.
Новости Украины.

No votes yet.
Please wait...

О INFBusiness

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*