Диктатор Венесуели оголосив про підготовку до анексії частини Гаяни: що відомо

Президент Венесуели Ніколас Мадуро у вівторок, 5 грудня, оголосив про старт низки заходів, що передуватимуть анексії цією державою регіону сусідньої Гаяни – Ессекібо. За здійснення анексії частини сусідньої держави нібито напередодні висловилося населення Венесуели під час консультативного референдуму.

Відео дня

Зокрема, Мадуро розпорядився видавати ліцензії на розвідку й експлуатацію природних ресурсів у Ессекібо, поширити навчальними закладами “нову карту” Венесуели з включенням спірного регіону, а також почати процес створення “нового штату” Гаяна-Ессекібо й провести там перепис населення. Подробиці повідомляє видання Ultimas Noticias.

Згідно з повідомленням, Мадуро вніс до парламенту Венесуели проєкт закону про створення 24-го штату Гаяна-Ессекібо з території, яку Каракас збирається анексувати. Це, за його словами, дасть старт реалізації результатів консультативного референдуму від 3 грудня, на якому, за офіційними даними, 95% населення нібито підтримали пропозицію влади анексувати багатий на нафту регіон сусідньої держави Гаяни.

За це рішення начебто проголосували понад 10,4 млн жителів Венесуели, хоча, як пишуть ЗМІ, багато хто ставить під сумнів офіційні дані, адже на ділянках для голосування геть не спостерігалося серйозної явки.

Також Мадуро оголосив про створення “національної високої комісії із захисту Ессекібо”, до якої увійшли представники Ради оборони, уряду, Ради нацбезпеки, а також діячі політичного, релігійного та академічного секторів.

Ця комісія, згідно з офіційними заявами, покликана “ініціювати динаміку з виконання рішення, ухваленого народом 3 грудня”.

У Венесуелі збираються створювати в регіоні, який Мадуро хоче анексувати, “інтегральну зону оборони”, також там заплановано проведення перепису населення, видачу венесуельських документів місцевим жителям та впровадження плану соціальної уваги до мешканців.

Водночас Мадуро віддав розпорядження про надання ліцензій на розвідку та експлуатацію природних ресурсів у регіоні Гаяни, що Венесуела збирається анексувати, а також запропонував встановити заборону наймати компанії, що працюють у межах односторонніх поступок, наданих Гаяною у морі.

Також, за розпорядженням Мадуро, у всі школи та вищі навчальні заклади Венесуели мають бути передані “оновлені” карти, на яких регіон Ессекібо позначений як частина цієї держави.

Усе це відбувається на тлі ухваленого нещодавно рішення Міжнародного суду ООН, яким Венесуелу зобов’язали утримуватися від будь-яких дій щодо зміни ситуації у територіальній суперечці з Гаяною щодо Ессекібо. Ця суперечка загострилася після того, як у 2015 році на території регіону, площа якого становить близько 160 тисяч кв. км, було відкрито багаті родовища нафти та газу.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що 3 грудня 2023 року диктаторський режим Ніколаса Мадуро, який є президентом Венесуели, провів референдум про визнання легітимними територіальних претензій до сусідньої держави Гаяни. При цьому ООН закликала уряд Венесуели утриматися від проведення референдуму, однак ці прохання залишилися без відповіді.

Головна цінність цього регіону – це величезні розвідані запаси нафти, а також золоті родовища. Потенційно нафтові поклади становлять 10 млрд барелів, а це 4 місце у світі за об’ємом та 1 місце у світі з перерахунку барелів на одного мешканця країни. До роботи з нафтою Гаяни вже залучені американські компанії ExxonMobil і Hess, китайська Offshore Oil, а також катарська QatarEnergy та французька TotalEnergies. За планами розвитку галузі, до 2027 року видобуток має сягнути 1 млн барелів на день, і тоді маленька Гаяна із 850 тис. населення перевершить за обсягами Катар, Азербайджан та Венесуелу, що може перетворити її на досить впливового експортера нафти.

За декілька днів до дати референдуму з’явилися повідомлення про розгортання підрозділів збройних сил Венесуели, Гаяни, Бразилії та США в районі регіону Ессекібо. Зокрема, американці розпочали спільні навчання з армією Гаяни, бразильці превентивно посилюють кордон, а от Венесуела розпочала накопичення військ на кордоні. Тож не виключено, що режим Мадуро може зважитися на розв’язання справжньої війни в регіоні.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

9

5

9

1

1

0

4

1Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *