Десятилітню антиджихадистську операцію завершено: Франція повністю вивела війська з території Нігеру

Останні французькі військовослужбовці, які перебували в Нігері в межах десятирічної антиджихадистської операції, залишили країну у п’ятницю, 22 грудня. Виведення французького контингенту, який налічував близько 1,5 тисячі людей, почалося в жовтні нинішнього року.

Відео дня

Про це повідомляє France24. “Сьогоднішня дата знаменує собою завершення перебування французьких військ у Сахелі”, – заявив лейтенант нігерської армії Салім Ібрагім.

Після виходу Франції з Нігеру в країні залишаються сотні американських військовослужбовців, а також кілька італійських і німецьких солдатів.

Франція заявила, що виведе з Нігеру близько 1500 солдатів і пілотів після того, як нові керівні генерали колишньої французької колонії вимагали їхнього відходу після перевороту 26 липня.

Це був третій випадок за 18 місяців, коли французькі війська були вислані з країни в Сахелі. Вони були змушені залишити колишні колонії Малі минулого року та Буркіна-Фасо на початку цього року після військових переворотів і в цих країнах.

Усі три країни борються з джихадистським повстанським рухом, який спалахнув на півночі Малі у 2012 році, а потім поширився на Нігер та Буркіна-Фасо. Але низка переворотів у регіоні, що сталася з 2020 року, призвела до різкого падіння відносин із колишньою колоніальною державою Францією та повороту в бік більшого зближення з Росією.

Велика частина французьких військ у Нігері перебувала на авіабазі у столиці Ніамеї.

Найменші групи було перекинуто разом із нігерійськими солдатами на кордон з Малі та Буркіна-Фасо, де, як передбачається, діють джихадистські угруповання, пов’язані “Ісламською державою” та “Аль-Каїдою”.

Виведення військ є складною операцією: автоколонам доводиться проїжджати до 1700 кілометрів подекуди небезпечними пустельними маршрутами до французького центру операцій у Сахелі в сусідньому Чаді.

Варто зазначити, що відхід Франції з Малі минулого року залишив гіркий присмак після того, як бази, які вона колись займала в Менаку, Госсі й Тимбукту, було швидко захоплено російською приватною військовою компанією “Вагнер”.

Нагадаємо, військові, які прийшли до влади у Нігері, заборонили функціонування міжнародних організацій. Зокрема, агентства ООН призупинили свою роботу в областях, де йдуть збройні зіткнення.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Росія намагається використати путчистів в Африці “як пішаків у своїй глобальній шаховій грі”. Це вже 32-й військовий путч за 33 роки на африканському континенті.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

4

1

1

0

4

1

1

1Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *