ЦАХАЛ завершив ліквідацію військової бази ХАМАС на півночі сектору Гази, – Хагарі

В Армії оборони Ізраїлю заявили про завершення “демонтажу військової структури” ХАМАС на півночі сектору Гази. На це у ЦАХАЛ пішло близько трьох місяців.

Відео дня

Про це у ході пресконференції розповів речник ізраїльської армії Даніель Хагарі. Він також показав фото командира військового крила ХАМАС, яка спростувала інформацію про нього, що була раніше. Про це пише The Times of Israel.

Хагарі підкреслив, що на знищення військової структури ХАМАС на півночі сектору Гази у ізраїльських військових пішло три місяці. 

“Немає коротких шляхів, коли справа доходить до боротьби з тероризмом… Ми завершили демонтаж військової структури ХАМАС у північній частині сектору, і ми продовжимо поглиблювати досягнення, зміцнювати бар’єр і оборону на кордоні”, — наголосив Хагарі.

Тепер бойовики на півночі сектору Гази не зможуть здійснювати нові широкомасштабні атаки, заявив речник ЦАХАЛ. Однак спорадичні ракетні обстріли, визнав він, з цих районів можуть здійснюватися і надалі.

“Ми вдарили, і будемо продовжувати вражати, і продовжуватимемо поглиблювати досягнення в цих сферах, але для цього потрібен час”, — наголосив Хагарі.

Наразі ключовими завданнями, що стоять перед ізраїльськими військовими, є ліквідація ХАМАС також у центрі та на півдні сектору Гази. 

“Ми зробимо це іншим методом, ретельно, ґрунтуючись на уроках, які ми винесли з бойових дій досі”, — розповів речник ЦАХАЛ.

За словами Хагарі,  табори біженців у центральній частині Гази “щільні й повні терористів”, а Хан-Юніс (місто на півдні анклаву) має “підземне місто розгалужених тунелів”. Тому, застеріг речник, сподіватися на швидке завершення війни не варто.

“Це займе час, бойові дії триватимуть протягом 2024 року. Ми працюємо згідно з планом, щоб досягти цілей війни: знищити ХАМАС у центрі та на півдні та продовжувати всі зусилля, розвідувальний, оперативний та військовий тиск, повернути заручників”, — каже Хагарі.

Він додав, що паралельно ЦАХАЛ будує нові оборонні споруди вздовж кордону з Газою, щоб дати можливість мешканцям, переміщеним після 7 жовтня, повернутися до своїх домівок.

Окрім того, у ході пресконференції Хагарі продемонстрував фото командира військового крила ХАМАС Муххамеда Дейфа. Його армійці знайшли посеред 70 мільйонів цифрових файлів, вилучених на півночі сектору Гази.

Важливість цієї світлини полягає у тому, що вона спростовує раніше поширену думку, що у Дейфа ампутовані кінцівки і він майже паралізований: на фото, дата зйомки якого, поміж тим, невідома, бойовик в одній руці тримає пластиковий стаканчик, а в іншій – долари.

Нагадаємо, раніше 6 січня у ЦАХАЛ заявили про  ліквідацію командирів батальйону ХАМАС, який вчинив різанину під час нападу 7 жовтня. Зокрема, терористи з цього батальйону вбивали та викрадали людей з кібуцу Беері.

Також повідомлялося, що керівник одного з підрозділів розвідки ЦАХАЛ чотири рази попереджав про ймовірний наступ ХАМАС у жовтні 2023-го. Однак два письмових і два усних попередження офіцера представники військово-політичного керівництва держави проігнорували. Тоді, за три тижні до атаки, в Ізраїлі були переконані , що ХАМАС не зацікавлений у посиленні конфронтації.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *