Британія закликає Німеччину відправити в Україну ракети Taurus, але Шольц не готовий підтримати ідею – Bloomberg

Уряд Великої Британії непублічно закликав Німеччину передати Україні далекобійні ракети Taurus німецького виробництва. Альтернативою прямому постачанню пропонувалася передача ракет Лондону, аби той натомість зміг передати Україні більше власних ракет Storm Shadow.

Однак федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не готовий пристати на пропозицію: він посилається на те, що німецькими Taurus Україна могла би бити по території РФ, що нібито втягло би Німеччину у війну. Подробиці повідомляє Bloomberg.

Британський уряд, за даними видання, непублічно закликав Німеччину передати Україні німецькі ракети дального радіусу дії Taurus. З посиланням на анонімні джерела, обізнані з цим питанням, британські урядовці неодноразово намагалися донести до офіційного Берліна інформацію, що українській армії ці ракети надзвичайно потрібні.

При цьому альтернативою прямій передачі Taurus Києву Лондон пропонував варіант, коли Берлін передаватиме свої ракети Британії, а та натомість зможе наростити постачання в Україну власних ракет Storm Shadow, замістивши свої запаси німецьким озброєнням.

Втім, судячи як з заяв чинних та колишніх британських посадовців, порозуміння досягти з Шольцем не вдалося.

Так, один зі співрозмовників видання зазначив, що “Німеччина має припинити виправдовуватися. А вже колишній міністр оборони Британії Бен Воллес зробив ще більш різку заяву щодо глави німецького уряду.

“Поведінка Шольца показала, що з точки зору безпеки Європи він не та людина, не на тій посаді, не в той час”, – сказав він в інтерв’ю газеті Evening Standard 29 лютого.

Ці заяви пролунали на тлі нещодавнього коментаря Шольца, которий виключив передачу Україні ракет Taurus. Подібний крок з боку Берліна, впевнений він, означав би перетворення Німеччини в одну зі сторін у війні з Росією.

Свою позицію Шольц аргументував тим, що у разі передачі Німеччиною Україні “зброї з радіусом дії 500 км”, вона, мовляв, за неправильного використання “може досягти цілей у Москві”.

“Ми маємо переконатися, що ми знаємо, де він приземлиться”, – процитували у Bloomberg заяву федерального канцлера Німеччини, який уточнив, що єдиним способом проконтролювати, які саме цілі вражаються німецькими ракетами, можна було би, лише залучивши до процесу німецькі війська.

Bloomberg додає, що суперечності між Великою Британією та Німеччиною щодо ракет Taurus є частиною ширшого протистояння. Так, днями Шольц заявив, що британські та французькі військові допомагають українським воїнам вражати російські цілі далекобійними ракетами франко-британського виробництва. Німеччина ж, за словами Шольца, до подібних практик не готова.

“Те, що роблять британці та французи щодо контролю за цілями та супутнього контролю за цілями, неможливо зробити в Німеччині”, — сказав Шольц 26 лютого.

У Британії подібні коментарі федерального канцлера Німеччини потрактували як публічну заяву щодо секретної діяльності британських військових у Україні. Реагуючи на заяву Шольца, речник прем’єр-міністра Великої Британії заявив про “підтримку Збройних сил України” “невеликою кількістю особового складу. В подробиці він не вдавався.

З критикою Шольца виступила також очільниця спеціального комітету з питань закордонних справ Великої Британії Алісія Кернс.

“Коментарі Шольца є неправильними, безвідповідальними, це ляпас для союзників… Шольц повинен дати Taurus та перестати створювати перешкоди безпеці Європи”, – зазначила вона.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Шольц назвав нову відмовку, чому Німеччина не дає Україні Taurus. Він заявив, що без контролю з боку Берліна  ракета Taurus з дальністю близько 500 км може уражати цілі навіть у Москві. Тому у разі постачання ракет Німеччині довелося б безпосередньо брати участь у запуску, як це, за словами Шольца, роблять інші країни-партнери. А Берлін до цього не готовий, побоюючись бути втягнутим у війну з Росією.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

8

8

5

2

0

1

640Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *