Австрія проти вступу України до ЄС за прискореною процедурою: лише після Західних Балкан

Австрія виступає проти того, аби Україна стала членом Європейського Союзу за прискореною процедурою. Там вважають, вона не може приєднатися до ЄС раніше, ніж країни Західних Балкан, які раніше стали кандидатами на членство.

Відео дня

Відповідну заяву зробила виконувачка обов’язків посла, радниця-посланниця посольства Австрії в Україні Анна-Марія Штайнер. Про це вона сказала під час публічного обговорення “Вступ України до ЄС: українські та європейські експерти і політики про початок реальних переговорів”, передає “Укрінформ”.

“Чого ми не хочемо – щоб наразі Україна отримала цей прискорений вступ до ЄС, поки Західні Балкани не можуть цього зробити. Ми розуміємо, що цей процес складний. Ми просто хочемо, щоб до всіх було однакове ставлення. Звісно, багато залежить від внутрішніх процесів, бо ким би ви не були – Північною Македонією чи Україною, – ви маєте розвиватися і досягати прогресу”, – зазначила дипломатка.

Вона пояснила, що для ЄС розширення – це не лише бюрократична справа, а справжня політична стратегія. Австрія виступає за розширення ЄС і надає підтримку Західним Балканам у питанні євроінтеграції.

Проте, за словами Штайнер, ця інтеграція має бути покроковою. Таку позицію щодо розширення ЄС у Відні сформулювали ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. “Таким був план для Західних Балкан, але мені здається, що схожий план має існувати і для України”, – сказала вона.

Тим часом Україна як країна-кандидат на вступ до ЄС, каже Анна-Марія Штайнер, може стати частиною транскордонної мережі. Також наша країна зможе брати участь у проєкті Horizon Europе, у наукових дослідженнях, а поступово – отримати доступ до європейських бюджетів (це буде залежати від досягнень у тій чи інші сфері).

Для того, аби стати членом ЄС, Україна має виконати низку рекомендації та провести відповідні реформи. В Австрії бачать велику мотивацію нашої країни до цього, особливо після початку повномасштабної війни.

“Ми всі чекаємо на звіт Єврокомісії (щодо виконання семи рекомендацій – Ред.), щоб зрозуміти, що відбувається. Але ми вже бачимо, що Україна належить до європейської родини”, – підкреслила Штайнер.

Нагадаємо, що кандидатами на членство в ЄС серед країн Балканського півострова є Албанія, Північна Македонія, Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що одним із пріоритетів роботи української влади у вересні буде вступ нашої держави до Європейського Союзу. Зокрема, парламенту необхідно ухвалити низку законопроєктів – вони вже підготовлені.

– Також глава держави сказав, що Україна повністю готова до переговорів щодо членства у Європейському Союзі. Вони мають розпочатися вже цього року.

– А віцепрем’єрка-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вважає, що Україна буде готова до членства в ЄС через 2 роки.  

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

4

0

4

0

1

0

1

48Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *