Антиукраїнський популіст Вілдерс “пролетів” з посадою прем’єра Нідерландів: як Західна Європа усвідомлює, що краще бути на боці України

Важливі для України політичні процеси відбуваються в парламенті Нідерландів – країни, яка має стати провідним постачальником літаків F-16 для ЗСУ та увесь час надавала максимальну військову допомогу в межах своїх можливостей.

Так, лідер місцевої ультраправої Партії свободи Герт Вілдерс вирішив зняти свою кандидатуру з претендентів на посаду прем’єр-міністра Нідерландів, про що він повідомив у своїх соцмережах. Однак головна актуальність цих подій полягає у тому, що Герт Вілдерс був послідовним противником військової допомоги Україні, використовуючи популістську риторику в стилі таких сумнозвісних політиків, як Віктор Орбан, Роберт Фіцо та Дональд Трамп.

Популізм зіграв злий жарт з Вілдерсом – парламентські фракції відмовляються від коаліції з його партією

Треба нагадати, що у листопаді 2023 року на парламентських виборах у Нідерландах найбільшу кількість місць у законодавчому органі влади отримала ультраправа Партія свободи, очільником якої і є Герт Вілдерс. У своїй країні та в Європі він переважно відомий своїми радикальними антиісламськими висловлюваннями, хоча перед виборами Вілдерс заявляв, що його план із “деісламізації Нідерландів” вже не є пріоритетом.

Крім того, у своїй передвиборчій програмі Вілдерс закликав провести референдум про вихід з ЄС, закрити кордони країни для біженців, а також обмежити функціонування мусульманських шкіл і мечетей.

Фактично можна констатувати, що на цей момент переговори щодо формування нового уряду в Нідерландах відкладаються, оскільки з ультраправою партією Герта Вілдерса, яка набрала найбільше голосів, відмовляються вступати в коаліцію інші політичні сили. При цьому сам Вілдерс зазначає, що зможе стати прем’єром, лише якщо його підтримають “усі партії правлячої коаліції”, чого, за його словами “так і не відбулось”.

Відтак від нього почали лунати сентиментальні та популістські заяви про припинення боротьби за пост голови уряду: “Я хочу правий уряд. Менше притулку та імміграції. Нідерландці передусім. Любов до моєї країни та виборців велика і важливіша за мою власну позицію. Я люблю Нідерланди”, – написав він.

Проукраїнський прем’єр Рютте продовжує виконувати обов’язки

Через складнощі процесу формування коаліційного уряду обов’язки прем’єр-міністра Нідерландів виконує Марк Рютте, фактично зберігаючи свою посаду, як це і було до парламентських виборів. При цьому персона Вілдерса все одно настільки одіозна, що навіть його відмова від антиукраїнської, а подекуди і антиісламської риторики не дозволила йому отримати симпатії інших парламентських партій Нідерландів.

Тому наразі долю коаліційного уряду в Нідерландах будуть вирішувати партія GL/PvdA (“Зелені Ліві – Партія праці”), яка посіла друге місце на виборах, та партія чинного прем’єра Рютте під назвою VVD (Народна партія за свободу і демократію), що посіла третє місце.

Фактично вплив Марка Рютте та особливості урядового законодавства Нідерландів можуть свідчити про ймовірність того, що новим прем’єром стане компромісна фігура, яка має продовжити курс офіційного Амстердама на всебічну політичну, військову та економічну підтримку України.

За часів Рютте Нідерланди стали провідним військовим партнером України

Необхідно зазначити, що саме завдяки зусиллям Марка Рютте Нідерланди стали одним із найактивніших військових партнерів України.

Найважливішим аспектом є те, що Нідерланди фактично очолюють “авіаційну коаліцію” допомоги Україні, плануючи передати ЗСУ кілька десятків літаків F-16. Крім того, за час повномасштабного вторгнення Нідерланди взяли участь у програмі надання України як радянських танків, так і танків “Leopard-2”, а також передали з власних запасів близько 250 БТР М113/YPR та Fennek, два пускових ЗРК “Patriot”, протикорабельні ракети “Harpoon”, десятки одиниць зенітної артилерії та 8 САУ PzH 2000, а також чимало БПЛА, вантажівок, інженерного та радіолокаційного обладнання, не рахуючи значної кількості стрілецької зброї, боєприпасів і піхотної амуніції.

Отже, від збереження проукраїнської позиції нового уряду Нідерландів багато в чому залежить обороноздатність України. Крім того, до розряду позитивних можна також віднести чутки про можливість Марка Рютте стати генеральним секретарем НАТО, про що повідомила французька преса.

Схоже, Західна Європа поступово перестає прислухатись до блефу Кремля і розуміє, що військово-політичний союз з Україною перед обличчям російської загрози є неминучим та найкращим виходом зі складної геополітичної ситуації.

64

64

1

0

7

0

216Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *