Ізраїль взяв на себе відповідальність за удар по машині швидкої допомоги біля лікарні Аль-Шифа у Газі: там заявили, що автомобіль використовувався бойовиками ХАМАС. Генсек ООН Антоніу Гутерреш виступив із приводу цієї атаки із заявою.
Відео дня
Тим часом ЦАХАЛ продовжує наземні операції на півночі сектора Гази, у Вашингтоні констатують, що початковий план війни з ХАМАС в Ізраїлі “значно вдосконалили”. OBOZ.UA зібрав головні новини про війну між Ізраїлем та ХАМАС на цю годину.
Напередодні, 3 листопада, стало відомо про удар по машині швидкої допомоги біля лікарні Аль-Шифа у місті Газа. За даними місцевих органів охорони здоров’я, внаслідок атаки загинуло 15 людей, кількість поранених досягла 50.
Даних про жертв і поранених із джерел, не пов’язаних із ХАМАС, наразі немає. А на відео з місця подій, що з’явилися в мережі, видно не менше десяти закривавлених людей біля ураженої машини, ще один автомобіль пошкоджений уламками.
Тим часом Ізраїль взяв на себе відповідальність за цю атаку, пише CNN. В офіційній заяві з цього приводу зазначено, що машину швидкої допомоги атакували через те, що її використовували бойовики. А ось представник міністерства охорони здоров’я Палестини в секторі Гази заявив, що машина знаходилася в медичному конвої з лікарні та прямувала до прикордонного переходу Рафах. Він поінформував про це переміщення Міжнародного комітету Червоного Хреста.
На удар біля лікарні Аль-Шифа відреагував Гутерреш.
“Я в жаху від повідомлення про напад у секторі Гази на колону машин швидкої допомоги біля лікарні Аль-Шифа. Зображення тіл, розкиданих по вулиці біля лікарні, жахають”, – заявив він, додавши, що війна між Ізраїлем та ХАМАС “має припинитися” .
Тим часом ЦАХАЛ продовжує наземну операцію в секторі Гази. Ізраїльські сухопутні війська наближаються до міста Газа, просування підтверджується супутниковими знімками та відео з відкритих джерел.
При цьому, як заявили в адміністрації президента США Джо Байдена, Ізраїль “значно удосконалив” свій початковий військовий план війни проти ХАМАС після переговорів зі Сполученими Штатами.
Як пише The Times of Israel, високопосадовець адміністрації США заявив, що під час контактів з Ізраїлем Штати порушують питання збільшення жертв серед цивільного населення сектору Гази і “піднімають важкі питання і постійно забезпечують ясність щодо цілей, які [вони] переслідують” .
“Вони суттєво вдосконалили початковий план”, – заявив чиновник.
Він наголосив: США не вважають себе вправі закликати Ізраїль припинити вогонь після того, що творили терористи ХАМАС на півдні країни 7 жовтня. Він зазначив, що припинення вогню “залежить від того, що ізраїльтяни почуватимуться в безпеці та матимуть гарантії, що подібне не повториться”. Однак, визнає посадовець, певна “пауза” дала б можливість забезпечити безпечну евакуацію цивільних та збільшити постачання гуманітарної допомоги до Гази.
Чиновник констатував, що 3 листопада до Гази в’їхали 100 вантажівок. І США сподіваються, що найближчими днями цей показник значно збільшиться.
3 листопада до Ізраїлю вже втретє після нападу ХАМАС прибув держсекретар США Ентоні Блінкен. Він зустрівся з прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу та іншими високопоставленими ізраїльськими чиновниками, а також дав пресконференцію.
Спілкуючись із журналістами, Блінкен наголосив на необхідності “робити більше для захисту цивільного населення” Палестини та засудив дії ХАМАС. Він також підкреслив, що в США розраховують, що “гуманітарні паузи” допоможуть не лише у питанні доставки гуманітарних вантажів до сектору Гази, а й дозволять досягти прогресу у звільненні захоплених терористами заручників.
Також Блінкен наголосив, що США та Ізраїль “визначили механізми” для доставки палива до лікарень Гази.
При цьому Нетаньягу від імені уряду заявив, що Ізраїль проти будь-якого тимчасового припинення вогню в Газі доти, доки ХАМАС не звільнить усіх заручників: їхня кількість станом на 3 листопада, за даними ізраїльської армії, становить 241 особу.
Також Нетаньягу запевнив, що Ізраїль продовжить блокувати надходження палива до Гази.
Напередодні, 3 листопада, вперше з 2006 року публічно виступив лідер ліванського угруповання “Хезболла” Хасан Насралла. Він закликав до припинення вогню. При цьому Насралла назвав напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня “великою, благословенною операцією” і наголосив, що палестинські бойовики самостійно спланували та реалізували атаку, нібито тримаючи її у секреті від “Хезболли”.
А сім’ї 11 жертв нападу, який, на думку лідера “Хезболли”, є “великою, благословенною операцією”, звернулися зі скаргою до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. У заяві вони звинуватили терористів ХАМАС у “злочинах проти людяності”.
Тим часом уряд Ізраїлю закликав своїх громадян утриматися від поїздок будь-куди за кордон. Якщо ж поїздки не уникнути, людям рекомендують бути максимально обережними через зростання нападів та насильства на фоні антисемітизму, які фіксуються у багатьох країнах світу після 7 жовтня. Зокрема, директор ФБР Крісто кілька днів тому заявив, що у США антисемітизм сягає “історичного рівня”.
Раніше стало відомо, що Ізраїль відреагував на слова Небензі, що країна не має права на самооборону від ХАМАС. Ізраїльський посол в ООН Гілад Ердан заявив, що “Росія є останньою країною”, яка може робити подібні заяви. Та й поради щодо “прав людини” у виконанні Росії, вигнаної з Ради з прав людини при ООН, Ізраїль слухатиме в останню чергу.
Ердан також додав, що Росія використовує напад ХАМАС, щоб відвернути увагу світу від свого вторгнення в Україну.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
7
7
0
0
2
1
0
31Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com