”Історичне рішення”: у Литві розмістять війська Німеччини для стримування Росії

Німеччина вперше в історії розмістить свої війська в Литві. Бригаду Бундесверу чисельністю 5000 осіб буде розміщено в прибалтійській країні на постійній основі безпосередньо біля кордону з РФ, щоб стримувати російську агресію.

Відео дня

Про це повідомила німецька телевізійна служба новин Tagesschau. Зазначається, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав це рішення “історичним днем та моментом”.

Партнери по НАТО Німеччина і Литва в особі міністрів оборони Бориса Пісторіуса й Арвідаса Анушаускаса підписали в понеділок, 18 грудня, “дорожню карту” – графік розгортання військ.

Згідно з планом, розгалужену інфраструктуру планується побудувати в Руднінкаї поблизу столиці Вільнюса та в Руклі поблизу Каунаса. Німецькі війська прибуватимуть до Литви поступово, починаючи з 2024 року. Бойова бригада в балтійській республіці має бути повністю готова до 2027 року. Загалом Німеччина має намір розмістити в Литві близько 5 тисяч солдатів, до яких, як очікують, приєднаються їхні сім’ї на період тривалої ротації.

Два бойові батальйони з Баварії та Північного Рейну-Вестфалії будуть передислоковані як ядро ​​нової бригади. Третім батальйоном буде багатонаціональна бойова група НАТО (eFP battle group), яка вже перебуває в країні під керівництвом Німеччини та має ротаційний персонал. Також там будуть логісти, санітари, зв’язківці та адміністративний персонал.

Пісторіус підкреслив, що це “нова територія для Бундесверу”.

“Ніколи раніше Бундесвер не розміщував постійно війська за межами Німеччини з постійною базою солдатів. У минулому це завжди були тимчасові призначення”, – зазначив Пісторіус.

Для Литви розміщення німецьких військ є бажаним запевненням зобов’язань НАТО надавати країні допомогу. Литва межує з Білоруссю, яка є союзником Росії, і російським балтійським анклавом Калінінградом. Між ними пролягає вузький сухопутний коридор на захід — так званий Сувалкський коридор, за який у разі нападу Росії можуть розгорнутися бої.

Пісторіус і Анушаускас заявили, що нещадна агресивна війна Росії проти України кардинально змінила безпекову ситуацію. Вони підтвердили зобов’язання обох держав “захищати одна одну та кожен дюйм території Альянсу в будь-який час”.

Як повідомляв OBOZ.UA, Путін отримав ще одну базу Альянсу в колись дружній Кремлю країні – Болгарії. Країна дедалі більше дистанціюється від Росії та збільшує на своїй території присутність сил Альянсу.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

19

19

0

4

5

0

0

102Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *