Іран нарощує виробництво високозбагаченого урану для виготовлення ядерної зброї – МАГАТЕ

Іран знову нарощує виробництво високозбагаченого урану, який потрібен країні для виготовлення ядерної зброї. Раніше, у червні 2023 року, Тегеран сповільнив темпи виробництва, що стало результатом переговорів між Сполученими Штатами Америки та Іраном, які призвели до звільнення американських громадян, утримуваних в країні.

Відео дня

Проте тепер Іран знову активізував виробництво урану на майданчиках у Натанзі та Фордо. Відповідну заяву зробили у Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ), передає Reuters. 

Із кінця листопада там було вироблено близько дев’яти кілограмів урану, збагаченого до 60%. Раніше, в умовах сповільнення темпів, виготовлялося близько трьох кілограмів на місяць.

“Інспектори МАГАТЕ вперше спостерігали зміну видобутку на заводі Фордо 25 листопада, після чого Іран заявив, що зміна відбулася 22 листопада, і що темпи видобутку там повертаються до рівня перед уповільненням. Інспектори спостерігали збільшення темпів видобутку в Натанзі 27 листопада. Потім МАГАТЕ перевірило кількість, видобуту в Натанзі 19 грудня та Фордо 24 грудня”, – сказано в статті. 

За даними МАГАТЕ, Тегеран наразі має достатньо урану, збагаченого до 60%, щоб виготовити три ядерні бомби при подальшому його збагаченні до 90%. “Близько 42 кг урану, збагаченого до 60%, – це кількість, за якої не виключено створення ядерної бомби”, – кажуть в Агентстві. 

Зазначається, що на офіційному рівні Іран продовжує заперечувати свій намір виробляти ядерну зброю.

Як повідомляв OBOZ.UA, у міністерстві оборони США раніше заявили, що Іран має достатньо ресурсів для створення ядерного пристрою. Якщо Тегеран вирішить, що йому потрібна ядерна зброя, то державі може знадобитися для її створення не більше двох тижнів.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

0

0

0

0

0

0

0

1Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *