Європа не готова воювати з Путіним, доведеться обирати між обороною і соціальними видатками – WSJ

Європейські країни усвідомлюють небезпеку з боку Росії, але вартість створення міцного захисту, здатного протистояти в умовах потенційної відсутності США, настільки велика, що загрожує соціальній моделі Європи, яка склалась після холодної війни. Західноєвропейським країнам доведеться змінити суспільні договори, бо для побудови потужної оборони потрібні сотні мільярдів.

Про це пише The Wall Street Journal. Видання зазначає, що російська загроза змушує Європу вибирати між посиленням оборони та соціальними витратами.

Кандидат у президенти Дональд Трамп поставив під сумнів майбутнє Сполучених штатів у Північноатлантичному альянсі. Російська армія продовжує наступ в Україні. В такій ситуації європейські лідери почали усвідомлювати загрозу безпеці континенту.

Водночас війна в Україні та суперечка із США виявили прогалини у військовому потенціалі Європи, якій треба роками нарощувати фінансування оборони, навіть якщо уряди європейських країн зроблять військові витрати політичним пріоритетом, чого вони не робили вже кілька десятиліть.

Лідери Європейського Союзу, що зустрілися 21 березня, планують вирішити проблему вразливості оборони блоку і його амбіцій щодо розширення оборонної промисловості. Вони повинні ухвалити болісні рішення, зазначає видання.

Зміцнення безпеки Європи вимагає збільшення витрат на оборону. Водночас у Євросоюзі сповільнюється економічне зростання, і щоб досягти необхідних військових витрат потрібно буде відмовитися від значного збільшення соціальних.

Згідно з аналізом Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), проведеним у 2019 році, Європі знадобиться щонайменше 20 років, щоб створити європейські збройні сили, здатні без допомоги США відбити російське вторгнення в Литву та сусідні частини Польщі.

Створення таких оборонних сил може коштувати 420 млрд доларів. А часу і грошей бракує.

Попри те, що Україна знищила величезну кількість російської техніки, РФ може відновити армію протягом кількох років після завершення війни.

Європа ж роками скорочувала витрати на армію. Оскільки військовим потрібні роки на оснащення та підготовку армії, європейські уряди стикаються з необхідністю негайного і жорсткого компромісу між витратами.

Крім того, Європа стала залежати від США в питаннях забезпечення життєво важливого військового потенціалу — протиповітряна оборона, дозаправка в повітрі, бойове інженерне забезпечення, артилерія і боєприпаси. Європі важко перекидати свої сили через кордони без допомоги Сполучених Штатів.

Вашингтон також надає складні засоби розвідки та спостереження, необхідні для швидкого реагування на загрози. Він домінує в забезпеченні цифрового зв’язку для збройних сил, який дає змогу військам безпечно підключатися і спілкуватися під час конфліктів.

“У нас є збройні сили, які виглядають добре і блискуче, і системи, які можна представити на експорт… але вони не готові до війни”, – сказав старший науковий співробітник з питань оборони Європейської ради з міжнародних відносин Густав Грессель.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Росія збирається напасти на НАТО в 2026-2027 роках. Він закликав НАТО терміново збільшити витрати на оборону.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

27

2

27

6

8

7

174Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *