ЗСУ отримають Хаймарс із сюрпризом: далекобійні ракети ATACMS або бомби GLSDB

Фото: wikipedia.org

У США анонсували черговий пакет військової допомоги Україні на суму 100 млн доларів. У цьому пакеті є ще одна установка HIMARS, яка може бути з несподіваним «сюрпризом». Як повідомляє The Washington Post, американська реактивна установки М142 HIMARS може бути модифікованою для використання далекобійних ракет ATACMS або бомб GLSDB. У чому важливість цієї модифікації для наших військових?

Насамперед у тому, що вони можуть діставати до більш далеких об’єктів супротивника та до Криму. Вони дозволять порушити логістику ворога та зупинити артилерійський наступ Росії.

Гібрид ракети та бомби, який дістає на 150 кілометрів

GLSDB, або Ground-Launched Small Diameter Bomb (у перекладі – бомба малого діаметра наземного базування), – це високоточна артилерійська система великої дальності, яку компанії Saab та Boeing почали розробляти у 2001 році.

GLSDB можна описати як гібрид ракети та бомби. Простими словами, інженери Boeing взяли двигун некерованого ракетного снаряда M-26 для системи HIMARS і прикрутили до нього мініатюрну плануючу бомбу GBU-39В. Об’єднання двох відносно простих і поширених елементів дозволило отримати боєприпас з абсолютно новими характеристиками.

Некерований 227-мм реактивний снаряд M-26 створили для застосування в реактивних системах залпового вогню M270 MLRS і M142 HIMARS. Він простий, дешевий, має дальність польоту до 40 км, але давно знятий із озброєння і залишився на складах у США. Бомба малого діаметра (SDB) GBU-39В є високоточною плануючою бомбою масою 110 кг і ціною близько 40 тисяч доларів. Її створили для того, щоб літаки замість однієї бомби вагою 907 ​​кг могли нести пакет із чотирьох GBU-39В і таким чином вражати більше цілей.

Бомба GBU-39 є основою GLSDB. Фото: wikipedia.org

Конструкція має розкладні крила, що дозволяє бомбі планувати. Тому при скиданні з підвіски на висоті близько 10 км вона має дальність ураження до 110 км. Крім того, її відрізняє висока – до 1 метра – точність та мала радіолокаційна помітність.

Наразі GBU-39В зняли з озброєння. Крім того, після виходу США з Афганістану велика кількість цих авіабомб осіла на складах. Таким чином, США вже мають всі необхідні компоненти, щоб налагодити збирання GLSDB.

«Ракетний двигун M26 відносно поширений, а GBU-39 коштує близько 40 тис. кожен, що робить готовий GLSDB недорогим, а його основні компоненти є легкодоступними, – повідомляє Reuters. – Дальність дії GLSDB становить 150 км, що приблизно вдвічі менше, ніж у армійської тактичної ракетної системи MGM-140 (ATACMS), але цього достатньо, щоб вражати важливі російські наземні цілі з великої відстані».

Крім високої дальності, плануюча бомба GLSDB має ряд неочевидних переваг. Почнемо з того, що вона не рухається балістичною траєкторією. Розробники кажуть, що GLSDB може змінювати траєкторію польоту, атакувати ціль під різними кутами і навіть заходити на неї з тилу, уникаючи районів із щільною ППО.

Крім цього, новий боєприпас здатний ефективно вражати укріплений бункер, має високу точність наведення та стійкий до ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Сукупність цих якостей дозволить GLSDB змінити правила бойових дій у російсько-українській війні. Українські військові зможуть використати ці ракети, щоб позбавити загарбника запасів та артилерійської підтримки на полі бою.

ATACMS б’ють удвічі далі

Оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS (Army Tactical Missile System) призначений для ураження точкових цілей, таких як командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади ПММ, розташовані в глибині оборони противника, в будь-яких погодних умовах, у будь-який час доби. Для запуску ракети використовується модернізована пускова установка M270 залпового вогню системи MLRS (Multiple Launch Rocket System).

Характеристики ракети:

  • Загальна вага – 1670 кг
  • Довжина – 3,98 м
  • Дальність стрільби – 300 км
  • Розмах крил – 0,82 м
  • Число ракет на стандартній бойовій машині – 2

Своє бойове хрещення система отримала в операції “Буря в пустелі”. Система ATACMS використовувалася для знищення батарей ППО та вузлів зв’язку іракських військ. Під час операції було знищено близько 200 вантажних автомашин та техніки. Ефективність бойового застосування цих систем виявилася досить високою.

Ракета ATACMS. Фото: wikipedia.org

А тим часом

Німеччина дасть ще 4 системи ППО

Крім того, в новий пакет американської допомоги повинні увійти протитанкові системи AT-4 та Javelin, артилерійські снаряди 105- та 155-мм калібру, ЗРК Stinger, протитанкові ракети TOW та понад 3 млн патронів до стрілецької зброї.

Окрім цього, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час візиту до Києва 21 листопада оголосив про новий пакет допомоги Україні. За словами Пісторіуса, до нового пакету військової допомоги увійдуть:

  • 4 системи IRIS-T;
  • 20 тисяч снарядів 155 мм калібру;
  • протитанкові міни;
  • інше озброєння.

“Це п’ятий такий пакет із минулої зими. І я впевнений, що він допоможе вам у вашій боротьбі з російською агресією”, – сказав очільник Міноборони Німеччини.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *