Завод з орбіти “слуги” Куницького продавав зарядні станції для окупантів у Крим – “Схеми”

Український завод Autoenterprise, який виробляє зарядні станції для електрокарів і пов’язаний із народним депутатом від партії “Слуга народу” Олександром Куницьким, із 2021 року розпочав співпрацю з кримським бізнесменом Русланом Девлечаєвим. Той на базі продукції Autoenterprise розбудував у Криму цілу мережу зарядних станцій DriveEnergy під егідою окупаційної “влади”.

Про це стало відомо з розслідування проєкту “Схеми”. Журналістам вдалося відстежити весь шлях, яким українські зарядні станції виробництва Autoenterprise потрапили з Харкова на окупований півострів.

Так, щонайменше з 2016-го року харківська фірма “АЄ Фекторі” з групи Autoenterprise поставляла електрозарядні станції як приватним російським компаніям, так і для державної структури – холдингу “Россети”.

А з 2021 року в окупованому Криму запрацювала та почала розширюватися мережа електрозарядних станцій під брендом DriveEnergy, виготовлених саме на харківському заводі Autoenterprise. На станціях прямо вказано, що вони “зроблені в Україні”.

Куницький заявив, що не знає, як харківські електрозарядні станції опинились в Криму, проте наголосив, що він “до продажів не мав жодного стосунку”. Тим часом офіційне керівництво заводу не заперечило торгівлю з Росією через відсутність у той час такої законодавчої заборони, проте з Кримом, заявляють, “взаємовідносин не було”.

Директорка харківського підприємства, депутатка Харківської міськради Аліна Мустафаєва заявила, що їм невідомо, як їхні станції опинились в Криму. Однак розслідувачі навели докази, що це не так.

“Журналісти отримали копію дилерської угоди за 2021 рік між російською компанією DriveEnergy та українською “АЄ Фекторі” з групи Autoenterprise, в якій зазначається, що харківська фірма мала протягом 2021-2022-го років продавати російській компанії зарядні станції та комплектуючі, виготовлені у Харкові під брендом DriveEnergy. Також працівники холдингу Autoenterprise мали навчити персонал DriveEnergy обходитися з технікою та проводити гарантійне обслуговування обладнання”, – сказано в повідомленні.

А для того, щоб підпадати під умови державної російської програми про підтримку “зеленого” бізнесу з “вітчизняним виробництвом”, сторони домовились, що зарядні електростанції з Харкова поставлятимуть у Крим у розібраному вигляді.

Як Куницький повʼязаний із Autoenterprise

Директорка Autoenterprise – Аліна Мустафаєва, депутатка Харківської міськради від “Слуги народу” та близька соратниця “слуги” Олександра Куницького. Офіційним власником Autoenterprise є Дмитро Ніконов, яки, згідно з офіційними даними ВР, до лютого 2024 року залишався помічником Куницького на громадських засадах.

Разом із Ніконовим Куницький роками просував цей бізнес, рекламував харківську розробку та заохочував інвестувати в неї мільйонну аудиторію свого блогу (ZPSanek) та усіляко афішував свою приналежність до цього бізнесу.

Парламентар також входив у керівні органи холдингу Autoenterprise: до обрання депутатом він був членом наглядової ради в компанії “НВП Система”. Це і є завод, який виготовляє електрозарядні станції у Харкові. Депутатська приймальня Куницького і досі розміщена за адресою харківського заводу.

Як повідомляв OBOZ.UA, із 3 до 7 липня 2023 року народний депутат України від “Слуги народу” Олександр Куницький мав здійснити поїздку у відрядження до Ізраїлю. ЗМІ стверджують: політик пробув за кордоном не п’ять днів, а майже три тижні, і в цей період парламентар був помічений в американському штаті Флорида.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

21

0

21

0

3

2

89Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *