Залишилося десять днів: Порошенко закликав ВР терміново ухвалити звернення до країн ЄС щодо початку передвступних переговорів

Петро Порошенко закликав Верховну Раду негайно провести позачергове засідання та ухвалити звернення до країн-членів ЄС, глав держав та урядів щодо початку передвступних переговорів про членство України. Порошенко наголосив, що необхідно продемонструвати єдність українського суспільства, влади та опозиції задля позитивного рішення Європейської Ради.

Відео дня

Про це Петро Порошенко заявив під час брифінгу у понеділок, 4 грудня.

“Десять днів залишилися до визначної для України події в Брюсселі, до засідання саміту Європейської Ради, де буде прийматися доленосне рішення про відкриття процесу переговорів про вступ щодо України і Молдови. Я вважаю, що сьогодні кожен українець, кожен державник має зробити максимум від нього залежного для того, щоб забезпечити позитивне рішення 14-15 грудня у Брюсселі”, – сказав Порошенко.

“Прагнення забезпечити членство в Європейському Союзі разом з перемогою у війні сьогодні має бути нашим головним мотивуючим фактором. На жаль, останніми днями своїми незаконними діями українська влада зірвала поїздки народних депутатів від опозиції для зустрічі з ключовими лідерами, від яких залежить вступ в Євросоюз та надання нам фінансової і збройної допомоги”, – нагадав п’ятий президент.

Він зауважив, що це є категорично несумісним з європейською політичною традицією та вкрай недоречним напередодні засідання Європейської Ради.

“Це грає на руку нашим ворогам, грає на руку скептикам у Європейському Союзі, додає їм додаткову аргументацію і це не може нас залишати осторонь, залишати бездіяльними”, – наголошує Порошенко.

“Наша фракція прийняла рішення щодо підготовки спеціальної окремої Постанови Верховної Ради, яку ми вимагаємо прийняти негайно. Завтра скликати позачергове засідання Верховної Ради України. Зараз проєкт цієї Постанови зареєстрований. Він спрямований на звернення до країн-членів Європейського Союзу, до голів держав та урядів, що весь український народ, весь політикум – і влада, і опозиція, попри будь-які питання, які виникають всередині країни, звертаються з проханням забезпечити позитивне голосування по відкриттю переговорів про вступ для України 14-15 числа”, – говорить Петро Порошенко.

“Тут докладно викладені всі наші аргументи, тут є заклик до єдності, єдності наших партнерів, єдності всередині країни і єдності навколо Збройних Сил. Ми хочемо скористатися цією можливістю і закликати всіх народних депутатів підписатися і стати співавторами цієї постанови парламенту, підтримати необхідність проведення позачергового голосування і прийняття цього звернення. Це розіб’є будь-які спроби атаки щодо нібито якоїсь дестабілізації, яка перешкоджає прийняттю рішень на підтримку України. Звичайно, що єдність – це дії. І для забезпечення цієї єдності ми маємо діяти”, – наголошує Петро Порошенко.

Проєктом Постанови, зокрема, пропонується схвалити Звернення Верховної Ради України до Європейської Ради та держав – членів Європейського Союзу щодо підтримки Рекомендації Європейської Комісії про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. У ньому, зокрема, парламент України звертається до Європейської Ради та держав – членів Європейського Союзу і закликає:

  • підтримати під час засідання Європейської Ради 14-15 грудня 2023 року рекомендацію Європейської Комісії та ухвалити політичне рішення про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз;
  • продовжити стояти пліч-о-пліч з Українським народом у його боротьбі як за власний суверенітет та відновлення територіальної цілісності держави в міжнародно визнаних кордонах, так і за загальноєвропейські цінності, демократію, плюралізм та основоположні людські права і свободи;
  • посилювати політичну, безпекову, економічну та фінансову підтримку України, зокрема для подальшого зміцнення стійкості її демократичних інститутів та макрофінансової стабільності та відновлення, що буде пов’язане з продовженням імплементації реформ та антикорупційних заходів відповідно до обраного Україною європейського шляху розвитку;
  • продовжувати посилювати санкції проти росії, білорусі та всіх інших країн, через які відбувається обхід санкцій, які повинні включати, зокрема, відключення росії від світової фінансової системи, повне ембарго на найважливіші товари російського експорту, включаючи нафту, газ, у тому числі зріджений газ, вугілля, припинення всіх російських інвестицій у галузі енергетики в Європейському Союзі, включно з атомною енергетикою, заборону російського судноплавства, логістики та доступу до портів на території держав – членів Європейського Союзу, а також запровадження персональних санкцій щодо російських високопосадовців та членів їхніх сімей та арешт і подальшу конфіскацію їхніх активів у державах – членах Європейського Союзу та спрямування цих активів на підтримку України;
  • погодити започаткування Фінансового інструменту для України (Ukraine Facility) для забезпечення сталої фінансової допомоги Україні в рамках бюджету Європейського Союзу до 2027 року, що є вагомою інвестицією в мир, безпеку і стабільність не лише України, а й самого Європейського Союзу.

13

13

2

4

0

0

2

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *