Україна і Сполучені Штати підпишуть двосторонню безпекову угоду під час саміту G7 в Італії. Документ передбачає 10-річну програму навчання українських Збройних сил, розвиток співпраці у виробництві зброї та військового обладнання, продовження надання військової допомоги та посилення обміну розвідданими.
Відео дня
Про це заявили радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, речник Держдепу Джон Кірбі та очільник Офісу президента України Андрій Єрмак. Також низка американських видань, з посиланням на інформованих у питанні осіб, додала подробиці, про які ані Салліван, ані Єрмак не розповіли.
Зокрема, очікується, що підписаний на саміті документ буде “виконавчою угодою”. Тобто документ буде “менш формальним” і не обов’язковим для будь-яких майбутніх президентів обох країн.
Також підкреслюється, що угода не зобов’язує війська США безпосередньо захищати Україну від вторгнення Росії – ні тепер, ні від можливих вторгнень РФ у майбутньому. Це “головна червона лінія Байдена, який боїться бути втягнутим у прямий конфлікт з РФ”, уточнюють видання.
Зі свого боку, Салліван назвав майбутню угоду “містком до запрошення України у НАТО”.
Єрмак розповів, що це він і його команда разом із Салліваном та командою США напрацьовували “багато треків, включно з тими, які стосуються озброєнь”, і “готували майбутню угоду”.
“Це буде вже 16-та угода. Велика честь очолювати команду делегації щодо підписання безпекових гарантій. Ми пройшли великий шлях співпраці з США, і вся команда зробила велику роботу, щоб ця майбутня угода стала можливою”, – зазначив голова ОП.
Джон Кірбі додав, що на саміті G7 головним стануть “нові сміливі кроки, щоб показати пану Путіну, що час не на його боці”. Першим із таких кроків стане “оголошення нових дій, щоб розблокувати знерухомлені російські активи на користь Україні”.
Окремо на саміті, за словами Кірбі, буде оголошено “ефективний набір нових санкцій і заходів експортного контролю” – як проти російської військової машини, так і проти інших країн, що допомагають РФ обходити санкції.
Як повідомляв OBOZ.UA, 31 травня Україна підписала дві угоди про співпрацю у сфері безпеки та довгострокової підтримки – зі Швецією та Ісландією.
Раніше Україна підписала двосторонні договори з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
10
10
7
6
7
1
414Підписатися
Теги
Источник: obozrevatel.com