У Києві затримали агентів ГРУ, які готували 9 травня серію терактів

Фото: lviv.gp.gov.ua

У Києві затримали двох чоловіків, які готували серію терактів до 9 травня за завданням співробітника ГРУ. Про це 13 травня повідомили СБУ та Львівська обласна прокуратура.

– Контррозвідка СБУ запобігла чотирьом терактам у Києві, які мали відбутися 9 травня. У результаті багатоетапної спецоперації у столиці затримано агентів російського гру, які встановлювали вибухові пристрої в будівельних гіпермаркетах відомої мережі та біля одного із кафе, – розповіли в СБУ.

Саморобні вибухові пристрої були замасковані в упаковки з-під чаю. Вони складалися із таймера, детонатора і пластичної вибухівки із запалювальною сумішшю, яка мала спричинити масштабні пожежі. Вибухівка повинна була здетонувати у пікові години відвідуваності гіпермаркетів, щоб завдати максимальної шкоди цивільному населенню. Крім того, її планували розмістити серед легкозаймистих матеріалів – щоб таку пожежу не вдалося швидко ліквідувати.

Ще один теракт мав відбутися біля популярного київського кафе. Вибухові пристрої хотіли закласти в запарковану поруч автівку.

– Таким чином головне управління генштабу збройних сил рф (більш відоме як гру) хотіло дестабілізувати ситуацію в Україні, а також надіслати сигнал у символічний для них день 9 травня про нібито наявність у Києві російського підпілля, яке чекає приходу «руського міра», – додали в СБУ.

Куратором терактів був співробітник ГРУ Юрій Сизов, який проходить службу у військовій частині №92154. Він особисто давав вказівки завербованим агентам і записав відеоінструкцію із встановлення вибухового пристрою в одному з магазинів цієї ж мережі у Московській області.

Також Юрій Сизов відповідав за проведення диверсії, яка мала відбутися на одному із підприємств оборонного призначення у Львові у лютому 2024 року. Тоді СБУ також зіграла на випередження і запобігла вибухам.

– Зараз Служба безпеки встановила увесь ланцюжок цієї мережі, включаючи агентурно-бойові групи, контрабандистів, які доставляли вибухівку із території рф, а також безпосередніх виконавців теракту: їх затримали на гарячому, коли ті встановлювали вибухові пристрої в третьому гіпермаркеті, – також розповіли в СБУ.

СБУ опублікувала відео з камер стеження будівельних гіпермаркетів та записи телефонних розмов Юрія Сизова з виконавцями. Після затримання один з чоловіків сказав, що очікував отримати 5000 доларів.

Чоловіків затримали на автостоянці в останньому із торгових центрів, де вони планували закласти вибухівку. Одному з них повідомили про підозру у державній зраді та замаху на вчинення диверсії. Іншому – в незакінченому замаху на вчинення терористичного акту. Обох заарештували без права внесення застави.

Усі 15 вибухових пристроїв знешкоджені співробітниками правоохоронних органів. У Львові вилучили чотири саморобні вибухові пристрої.

  • 11 травня речник СБУ Артем Дехтяренко повідомив ряду ЗМІ, що Служба безпеки України затримала виконавців російської розвідки, які готували теракти в Києві на 9 травня.
  • 7 травня СБУ заявила про затримання двох полковників Управління державної охорони (УДО), які причетні до підготовки ліквідації Володимира Зеленського за завданням ФСБ.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *