Видатки на книги у держбюджеті-2024 збільшили у п’ять разів

Видатки на українську книгу у держбюджеті-2024 збільшили у п’ять разів

Фото: facebook.com/UkrainianBookInstitute

Видатки на Український інститут книги у держбюджеті на 2024 рік вдалося збільшити майже у п’ять разів. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

– Це означає, що ми зможемо замовляти більше видань, перекладів, краще популяризувати наше книговидавництво за кордоном. Йдеться й про запровадження сертифікатів на придбання книжок за системою Е-підтримки, – розповів виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Ще тиждень тому у попередній редакції проєкту бюджету-2024 на Український інститут книги планувалось виділити 72,4 млн грн, зазначили в Міністерстві культури та інформаційної політики. Збільшити цю суму до 466 млн грн дозволили “активна позиція громадськості та чіткі аргументи Міністерства культури Міністерству фінансів при опрацюванні документа”. 

У бюджеті 2023 року на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі передбачено 86,9 млн грн.

14 вересня Міністерство культури та інформаційної політики України заявило, що попри обмеженість бюджетного фінансування у 2024 році шукатиме нові інструменти підтримки книговидання — залучати закордонні представництва України, донорів та інші позабюджетні кошти. МКІП висловило солідарність із членами наглядової ради Українського інституту книги щодо недостатності коштів у проєкті державного бюджету України на 2024 рік.

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

15 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроєкт про бюджет на 2024 рік з доходами в 1 трлн 560 млрд грн та видатками у 3 трлн 108 млрд грн. Ключовий акцент документа — оборона й безпека України. На цей сектор планується спрямувати більш ніж половину всіх ресурсів — 1 трильйон 685 млрд грн. Ця сума на 113 млрд грн більша, ніж цього року. Другий пріоритет проєкту держбюджету — соціальна сфера. Третій — медицина та освіта. Четвертим пріоритетом уряд назвав підтримку ветеранів. П’ятий пріоритет — відновлення економіки.

Відтепер уряд має зареєструвати законопроєкт у Верховній Раді. У бюджеті на 2024 рік не передбачили грошей на вибори.

Фото: mkip.gov.ua

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *