Ті, хто зірвав міжнародне відрядження Порошенка, намагаються перевести стрілки на Орбана, – адвокати п’ятого президента

Адвокати п’ятого президента, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка під час брифінгу повідомили, що подали заяву про злочин до Офісу генерального прокурора, а також позов до Львівського окружного адміністративного суду проти першого заступника голови Верховної Ради Олександра Корнієнка та посадових осіб Прикордонної служби.

Відео дня

Про це йдеться на сайті “Європейської солідарності”.

Як відомо, 1 грудня Петро Порошенко не зміг виїхати у погоджене головою Верховної Ради відрядження до Польщі та США. Відрядження незаконно було скасоване розпорядженням заступника Голови ВР Корнієнка.

Як зазначають адвокати, спроби у цій історії перевести стрілки на прем’єра Угорщини Орбана шкодять Україні, але влада продовжує йти цим шляхом.

“Наша заява про кримінальне правопорушення була подана до Офісу Генерального прокурора. Як завжди, це вже традиція в подібних випадках – з Офісу генпрокурора нуль реакції. Відповідно бездіяльність Офісу генерального прокурора нами оскаржена до суду”, – повідомив адвокат Ігор Головань.

“Також поданий позов у Львівський окружний адміністративний суд. Там два відповідачі. Відповідач перший – це Сьомий прикордонний карпатський загін західного регіонального управління ДПС, службові особи якого безпосередньо не пропустили Петра Порошенка через кордон. І другий відповідач – це перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, який виніс незаконне розпорядження про скасування відрядження Петра Порошенка за кордон. Оскільки це були скоординовані дії, то у нас два відповідачі”, – пояснив Головань.

Він також повідомив, що 18 грудня суд прийняв ухвалу, в якій зобов’язав Олександра Корнієнка подати всі докази та документи, що стали підставою для прийняття спірного рішення.

“Зараз ми бачимо, як скоївши це, на моє переконання, кримінальне правопорушення, вчинивши перешкоди для діяльності народного депутата України, п’ятого президента України, ці люди намагаються, як кажуть, замести сліди і приховати підстави – чому саме вони це робили. Зокрема приховують певні документи, листи, пов’язані з цією історією”, – констатує Головань.

Адвокат Ілля Новіков нагадав, що Корнієнко незаконно скасував відрядження на підставі листа від СБУ, в якому взагалі не згадувався Петро Порошенко.

“Він на це не мав права, бо скасувати розпорядження голови Верховної Ради може тільки Верховна Рада голосуванням в залі кількістю не менше 300 депутатів. Але Корнієнко його скасовує, що призводить до того, що Петра Порошенка 1 грудня не випускають у відрядження у Сполучені Штати і Польщу”, – нагадав Новіков. Адвокат також повідомив, що на той час Корнієнко не виконував обов’язків голови Верховної Ради.

“Цю ситуацію подавали суспільству так, що у Порошенка були плани зустрітися з Орбаном. Ви бачите, що в листі СБУ немає прізвища Порошенка і немає прізвища Орбана”, – наголошує адвокат.

“Корнієнко знав про цю ситуацію, він знав, що він скасовує відрядження саме в Сполучені Штати, де Порошенко мав спілкуватися з конгресменами, які досі не прийняли рішення про продовження фінансування допомоги Україні. Перший заступник голови Верховної Ради дезінформує суспільство про те, чому він скасував відрядження, яке вже було прийняте. А Служба Безпеки України викривлює справжній зміст своєї комунікації з керівництвом Верховної Ради”, – наголошує Новіков.

“Суспільству продали це під фальшивим прапором – і в перші дні, коли відбувся невипуск Порошенка до Польщі, і потім, і навіть в останні дні, коли вкидають інформація про те, що начебто Порошенко ледь не особисто від Орбана отримав гроші. Хоча це був стандартний звіт про отримання грошей через урядові облігації Угорщини – там були й інші країни. Вам це продають як доказ, що в цій ситуації Порошенко має якісь контакти з Орбаном. А це неправда”, – говорить адвокат.

Для України критично важливо не зробити з Угорщини ворога – наголосила під час брифінгу співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

“Угорщина є членом ЄС і НАТО, наступного року, в другій половині 2024 Угорщина головує в ЄС, і по суті вже перемовини про адаптацію українського законодавства почнуться саме під час головування Угорщини. Коли прем’єр Угорщини Орбан відверто говорить, що у нього ще буде 75 шансів заблокувати шлях України до ЄС, навіщо дарувати 76-й замість того, аби робити все, щоб з непростою для нас столицею, якою безумовно є Будапешт, не псувати взаємини, а навпаки знаходити комунікацію”, – наголосила Геращенко.

“Ми вітаємо той факт, що зараз Орбан заявив, що він приймає запрошення президента Зеленського до комунікації, до зустрічі. Це дуже важливо для України. І вважаємо, що для України у 2024 році, критично важливим є розширювати підтримку, а не звужувати її”, – наголосила народна депутатка.

“Очевидно, що і владі, і нашим спецслужбам, і всім нам треба бути мудрішими. Україна почала зникати з міжнародних медіа, і тут вона з’явилася на перших шпальтах, на жаль, не з історіями про наших героїв, про те, що відбувається на фронті, про те, як треба посилити Україні збройну підтримку. А про скандали, про посилення авторитарних тенденцій, про не випуск п’ятого президента. Ми не тішимося тому, що всі світові медіа написали про цю історію. Не думаю, що це гарна реклама українській владі. І про це треба думати, це дійсно спрацювало як ІПСО, тільки це ІПСО було влаштовано людьми, які, на жаль, були долучені до цієї операції”, – резюмує Геращенко.

8

7

4

8

2

4

3

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *