Столтенберг анонсував створення ради НАТО-Україна: в МЗС розкритикували цю ідею

Генсек НАТО Єнс Столтенберг виступив з ініціативою заснувати новий орган для співробітництва між Україною та Альянсом, який називатиметься Рада НАТО-Україна. Водночас у МЗС нашої держави не вважають такий крок доцільним.

Відео дня

Під час пресконференції у Брюсселі 14 червня Столтенберг зазначив, що нині існує Комісія НАТО-Україна, однак її варто реформувати у Раду. Його слова процитувало агенство “Укрінформ”.

Він пояснив, що Комісія НАТО-Україна – це “формат зустрічі союзників із країною-партнером”, у рамках якого не ухвалюються жодні рішення, адже це платформа для консультацій.

Водночас створення Ради НАТО-Україна, за словами Столтенберга, означатиме, “що на рівних умовах зустрічаються 32 рівні сторони – 31 союзник та Україна”.

Він додав, що такий орган нібито матиме повноваження ухвалювати рішення.

“Це структура для більш глибокого співробітництва, що дозволить разом ухвалювати рішення. Це відображатиме зміцнення політичного партнерства у відносинах між Україною і союзниками по НАТО”, – додав Столтенберг.

За словами генсека, для заснування такого органу потрібна згода усіх членів оборонного союзу.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба розкритикував таку ініціатвиву. Він сказав, що заснувати Раду Україна-НАТО, не здійснивши рішучого кроку до членства, — “все одно що надати танк без гармати”. Йго заяву процитувала пресслужба відомства у Telegram.

Міністр наголосив, що наша держава потрібна НАТО як член Альянсу, а не просто привілейований партнер.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський очікує, що Північноатлантичний альянс на своєму саміті у Вільнюсі (Литва) влітку 2023 року має надати Україні “чіткий сигнал” щодо членства. 

1 липня на зустрічі Європейського політичного співтовариства він заявив, що на саміті “потрібне чітке запрошення України до членства”, а також гарантії безпеки на шляху вступу до військового блоку.

Водночас нещодавно президент визнав, що до закінчення війни з Росією Україна не стане членом НАТО, хоча це стало б найкращою гарантією безпеки для нашої країни. Проте Київ розробив пропозиції щодо юридичних гарантій безпеки для нашої держави на шляху до НАТО, наразі триває їхнє обговорення із західними партнерами.

Як повідомляв OBOZREVATEL, колишній генсек НАТО Андерс Расмуссен заявив, що група держав Альянсу може захотіти розмістити війська на території України. Таке рішення вони можуть ухвалити, якщо на саміті НАТО у Вільнюсі 11 липня , якщо Україна не отримає реальних гарантій безпеки.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

2

1

2

1

0

0

1

16Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *