Розбіжності між ЄС та Угорщиною щодо України залишаються невирішеними: Росія радіє, Європа у паніці

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан все так же категорично проти вступу України до Європейського Союзу. Під час саміту в Брюсселі 14 і 15 грудня лідери ЄС повинні схвалити план початку переговорів, але кремлівський союзник погрожує використати право вето, щоб заблокувати це питання та допомогу для України. Його позиція не змінилася навіть після зустрічей із головою Євроради Шарль Мішелем та президентом Франції Еммануелем Макроном, а також після того, що Україна фактично виконала його умови.

Відео дня

Неважливо, робить він це за гроші Путіна чи через якісь принципи. Головне, він допомагає Росії, дуже шкодить Україні та іміджу ЄС. Вже зрозуміло, що завдання нинішньої Угорщини – тягнути час та гальмувати будь-яку допомогу для України. У Брюсселі це відчувають, а тому працюють над зміною процедури голосування. Якщо ж цього не станеться у найближчий час, то у Кремля й надалі буде надійний союзник, щоб заблокувати те чи інше цікаве для нього рішення.

Чого чекати для України від саміту Європейського Союзу – у матеріалі OBOZ.UA.

Вмовити не вдалося – пропозиції Кремля цікавіші

Щоб дізнатися наскільки великі розбіжності між позиціями Угорщина та ЄС що стосується до Будапешта України з’їздив голова Євроради Шарль Мішель.

Відсутність активного обговорення результатів зустрічі та загальної пресконференції Орбана та Мішеля свідчить про те, що розбіжності між Угорщиною та Євросоюзом так і залишилися невирішеними, що, звісно, є поганим знаком напередодні саміту лідерів країн ЄС.

Одна з останніх спроб щось таки зробити з “путінським кишеньковим європейцем” – вечеря з Емманюелем Макроном. Та як повідомляють європейські ЗМІ – всі залишилися при своїй думці. Здається, пропозиції європейців не перебили те, що Орбану пообіцяв Путін.

Повна проросійськість за великі гроші

Сьогодні проросійський курс Орбана – абсолютний. Свого часу лише Будапешт не вигнав дипломатів РФ з країни, на відміну від інших європейських держав. Орбан з самого початку озвучує російські наративи щодо закінчення війни в Україні та фактично представляє інтереси Кремля в Євросоюзі і НАТО. Він особисто давав вказівки блокувати деякі санкції Євросоюзу проти РФ.

Ця проросійськість розпочала зростати після того, як Москва почала вкладати великі кошти у економіку Угорщини. Так, Росія виявила бажання будувати атомну електростанцію в Пакші – сума інвестицій майже 10 мільярдів доларів. Після цього РФ стала займати в політиці Угорщини дуже серйозну позицію. Окрім того, Кремль демонстративно надав Угорщині виключно низькі ціни на нафту і газ порівняно з іншими країнами.

До слова, представники уряду Орбана днями відпрацювали кремлівські наративи вже й у США. Це відбулося під час дводенного закритого заходу, організованого аналітичним центром Heritage Foundation, в якому взяли участь угорські чиновники та науковці, а також представники Республіканської партії. На ньому обговорювалася війна в Україні та головне – проблема допомоги Україні.

За старання для Путіна – Закарпаття?

Орбан завжди був у постійних контактах із Путіним до початку широкомасштабної агресії. Так, за декілька днів до російського вторгнення він побував у Москві і вів переговори з російським диктатором. Вважається, що там була в тому числі домовленість, що якщо Росія захопить Україну, то Закарпаття перейде під юрисдикцію Угорщини. На саме такий перебіг подій вказує і виступ Орбана та представників його уряду після початку повномасштабного вторгнення, що він готовий взяти під захист угорської армії Закарпаття. Лише вдалі дії ЗСУ на фронті та негативна реакція сусідів зупинила його від такого кроку.

Та Орбін і його партія “Фідес” і сьогодні не сидять склавши руки, прагнучи встановити контроль над Закарпаттям. Офіційна влада цієї країни використовує метод впливу на регіон через українських угорців. Саме з приходом до влади орбанівської партії підтримку діаспори в Будапешті поставили на якісно новий рівень.

Сценарій “братньої допомоги” та підживлення сепаратизму реалізовується під соусом гуманітарної співпраці та підтримки громад Закарпаття. До повномасштабної війни чи не кожен охочий етнічний угорець з України міг отримати непоганий фінансовий грант на ведення бізнесу від угорського уряду.

Україна виконала свої зобов’язання

Угорщина буде блокувати будь-які питання, важливі для України доти, доки “Україна не відновить колишні права етнічних угорців на своїй території”, – ось такою заявою Орбан тероризував нашу країну роками. Після початку війни Будапешт використовував цей привід щоб ветувати будь-які рішення стосовно України у ЄС.

І ось депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт стосовно мов національних меншин в Україні, що було однією з вимог Єврокомісії. Він, зокрема, враховує експертні оцінки Ради Європи, Венеціанської комісії та передбачає, що в низці сфер дозволяється використання мов ЄС та нацменшин, окрім російської.

А що ж Орбан? Та нічого нового. Його урядовці ніби й не помітили ніяких змін, заявивши, що “Угорщина уважно оцінить новий український закон про права нацменшин і його виконання, проте вже видно, що він не відповідає вимогам Будапешта”.

Фіктивні претензії

Подібно до того, як Україна діяла, щоб виконати те, про що роками просить Будапешт, Орбан, схоже, вигадує щось інше аби все одно заблокувати вступ України. Це свідчить про те, що занепокоєння щодо мови та утиски нацменшин весь час було фікцією. Ідеться не про мовні права, а про ненависть до України та бажання “відпрацювати” для Путіна.

Лише один цікавий факт, який все говорить про нинішню владу Угорщини і чітко показує чого саме прагне Орбан та його партія. Девід Прессман, посол США в Будапешті, заявив, що неодноразово пропонував різним угорським чиновникам “на найвищому рівні” допомогу у взаємодії з українським урядом у питанні меншин.

“З огляду на питання, яке нібито займає таке важливе місце в політичних комунікаціях уряду Угорщини, варто відзначити, що жоден чиновник не прийняв пропозицію Сполучених Штатів допомогти їм вирішити це питання”, – сказав він.

Ось і все, що потрібно знати про нібито прагнення Віктора Орбана захистити етнічних угорців. Схоже він таки дійсно захищає, але це інтереси Росії та Путіна.

Чого чекати?

Дипломати до сьогодні розходяться в думках, чи дійсно угорський лідер налаштований зірвати підтримку України, чи він “просто” до останнього намагається шантажувати Брюссель та вимагає грошей. Більшість у ЄС уже планує обхідні шляхи, які потрібно буде проваджувати після невдалого засідання Європейської ради 14-15 грудня. Є й оптимісти, які впевнені , що знайдуть вихід. А якщо ж ні?

У владних коридорах ЄС розглядають альтернативні плани — наприклад, відправити 50 мільярдів євро в Україну без універсальної згоди, таким чином обходячи вето Угорщини. Союз також міг би організувати ще один саміт на початку наступного року, де країни-учасниці могли б спробувати знову. Здається, Орбан таки розлютив переважну більшість членів ЄС, а тому вони налаштовані так просто не здаватися на милість Будапешта та Москви, яка ним керує.

“У разі потреби лідерам ЄС доведеться провести кілька ночей. У нас немає вибору. Ми повинні прийняти ці рішення”, — сказав Джонатан Всевіов, генеральний секретар Міністерства закордонних справ Естонії.

0

0

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *