Росія готова й надалі піднімати ставки: Клімкін пояснив, якою має бути реакція Заходу

Росія буде й надалі підіймати ставки у війні проти України. Аналогічною має бути реакція країн Заходу, оскільки деескалацію конфлікту Кремль сприймає як слабкість.

Відео дня

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA висловив міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін. Він зазначив, що росіяни вже закладають 10% ВВП на військові потреби, тобто вони готуються до якихось варіантів конфлікту – чи то військового, чи то гібридного – із Заходом.

У відповідь Захід теж має підвищувати ставки й демонструвати силу, але для цього має пройти психологічний бар’єр. Наразі серед країн-партнерів уже зростає таке розуміння.

“Це означає збільшення витрат, причому як прямих, на оборону, так і непрямих у нові технології. Друге – це має бути спільна західна справа, а не справа окремих країн. Має бути скоординована західна стратегія з розробки новітніх технологій, включаючи штучний інтелект, квантовий комп’ютер, нові системи зброї, що засновані на нових фізичних принципах тощо”, – переконаний Клімкін. 

Також, за його словами, потрібні шалені фінансові асигнування й абсолютне розуміння того, що в це потрібно вкладатися, що це захист не тільки кордонів, а також власних цінностей і способу життя.

“Такого остаточного політичного розуміння на Заході немає. Воно має прийти. А після того, як будуть реальні кроки, можна, звичайно, про це і нагадувати. Це і буде підняттям ставок”, – пояснив ексміністр.

Нагадаємо, Генсек НАТО Єнс Столтенберг попередив, що країни-партнери мають бути готовими підтримувати Україну навіть якщо новини будуть невтішними. Він вважає, що важливо продемонструвати російському диктатору Володимиру Путіну, що той не зможе “перечекати” Захід у цій війні на виснаження.

Він вважає, що у разі перемоги Путіна на Україну очікує трагедія, проте й для країн Заходу це також нестиме  небезпеку.

“Тож це в наших власних інтересах, щоб Україна вистояла”, – зазначив Столтенберг.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– У проєкті першої в історії США Національної оборонно-промислової стратегії йдеться про те, що американські компанії не можуть виробляти зброю достатньо швидко, щоб задовольнити світовий попит. Наразі США не володіють відповідними потужностями та можливостями, зокрема через війни в Україні та Ізраїлі.

– Німеччина висловила невдоволення роботою Європейського фонду миру, з якого держави отримують компенсацію за військову допомогу Україні. ФРН хоче зменшити свій внесок у цю структуру – наприклад, щоб ЄФМ враховував мільярди доларів, які Берлін пожертвував Києву на двосторонній основі.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

2

2

0

0

0

0

0

3Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *