Президент Молдови Мая Санду оголосила про участь у виборах у 2024 році

Фото: facebook.com/maia.sandu

Лідер Молдови Мая Санду оголосила про участь у виборах президента у 2024 році. Про це вона сказала у своєму відеозверненні з нагоди триліття на посаді глави держави, повідомило видання NewsMaker.

– Я зобов’язалася зробити все, що маємо, для виконання місії європейської інтеграції. Ми отримали підтримку цього курсу з боку країн-членів, і нам потрібна ваша підтримка, дорогі молдавани, для того, щоб досягти успіху. Нам ще доведеться зробити багато важливих кроків, і я готова продовжувати, якщо ви довірите для отримання нового мандата у 2024 році, — сказала 51-річна Санду.

Мая Санду також попросила парламент ініціювати організацію референдуму восени 2024 року про вступ Молдови до Європейського Союзу.

– Я вважаю, що необхідно чітко сказати усією країною, який шлях ми обираємо для Молдови. Я закликаю парламент ініціювати організацію референдуму восени наступного року, на якому голос громадян буде вирішальним, – пояснила президент.

Президентський мандат Маї Санду спливає 24 грудня 2024 року. Згідно з новими поправками, запропонованими правлячою партією PAS («Дія та солідарність»), чергові вибори президента можуть відбутися в Молдові з листопада 2024 року по лютий 2025 року.

14 грудня лідери країн ЄС на саміті у Брюсселі схвалили рекомендацію Європейської комісії щодо відкриття переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС. 13 листопада Санду висловила сподівання, що переговори щодо членства Молдови в ЄС завершаться до 2030 року.

У листопаді 2020 року Мая Санду виграла вибори президента Молдови, отримавши 57,74% голосів виборців. Її суперник, чинний глава держави Ігор Додон, набрав 42,26% голосів. Санду стала першою жінкою-президентом Молдови. 2016 року Санду програла президентські вибори Додону, який є проросійським політиком.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *