Порушити міжнародне право: Китай наступає на справедливий мир по-українськи, збираючи для цього світову коаліцію

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що має намір провести другий Саміт миру за участю лідерів держав, який, як очікується, відбудеться цього року, щоби прокласти шлях до припинення бойових дій. Одне з його завдань – досягнення справедливого мирного врегулювання після того, як перша зустріч у Швейцарії у червні не змогла залучити на бік України ключові країни Глобального Півдня. Та поки Україна готується до цього саміту, союзник Росії Китай проштовхує свій варіант замороження “збройного конфлікту”.

Відео дня

КНР офіційно розпочала боротьбу проти українського мирного плану, запропонувавши у тандемі з Бразилією альтернативний документ. Для реалізації цього задуму залучено країни Глобального Півдня. Це робиться для того, щоб показати, що українська Формула миру підтримується тільки Україною і Заходом, а весь світ підтримує іншу формулу. Китайці зазначають, що їхній план щодо завершення “української кризи” підтримали вже понад 110 країн. Це досить серйозна заявка, якщо згадати, що на Саміті миру у Швейцарії було представлено 92 країни і не всі з них підписали підсумкову декларацію.

Основа китайсько-бразильського плану – замороження лінії фронту, яка буде існувати на момент ухвалення рішення. Це означатиме, що Україна залишиться без частини своєї території, окупованої військами РФ, з незрозумілими перспективами та на невизначений термін, адже у пропозиціях немає згадування про Статут ООН, міжнародне право та принципи дотримання суверенітету. Тобто про справедливий мир та відновлення територіальної цілісності там взагалі не йдеться.

Про те, як Китай продовжує активно просувати власний мирний план, який є альтернативою українському, – у матеріалі OBOZ.UA.

Захоплення Півдня

Спецпредставник уряду КНР у справах Євразії Лі Хуей вкотре гастролює країнами Глобального Півдня (серед них ПАР, Пакистан, Бразилія, Індонезія), де обговорює врегулювання російсько-українського “конфлікту”, зокрема просуваючи ініціативу КНР та Бразилії.

“Міжнародне співтовариство загалом налаштоване на те, що необхідно сприяти деескалації української кризи. У військовому конфлікті між Росією та Україною потрібне “охолодження”, – повідомило МЗС КНР.

“Лі Хуей заявив, що нинішній конфлікт між Росією та Україною все ще триває і головним пріоритетом є охолодження ситуації. “Консенсус із шести пунктів”, спільно випущений Китаєм та Бразилією, отримав позитивні відгуки більш ніж у 110 країнах. Китай готовий продовжувати зміцнювати контакти і координацію для спільного сприяння остаточному політичному врегулюванню української кризи”, – йдеться в повідомленні китайського МЗС.

Так Китай демонструє, що його бачення закінчення війни поділяє сьогодні навіть більша частина країн, ніж та, представники якої були присутні на Саміті миру у Швейцарії.

“Замороження” за український рахунок

У травні цього року влада Китаю та Бразилії представила свій план “щодо вирішення конфлікту в Україні” із шести пунктів, перший із яких – припинення бойових дій. Україна відкинула пропозиції, пояснивши це тим, що саме вона, як жертва агресії, має право визначати, яким має бути мир.

Так чи інакше, за цим планом Бразилія та Китай закликають “усі відповідні сторони конфлікту дотримуватися трьох принципів деескалації ситуації, а саме заборони розширення поля бою, загострення боїв і жодних провокацій з боку будь-якої зі сторін”, а діалог і переговори є єдиним життєздатним вирішенням “української кризи”.

Окрім того, Пекін та Бразиліа пропонують:

– Збільшити гуманітарну допомогу територіям та запобігти більш масштабній гуманітарній кризі. Сторони конфлікту повинні уникати нападів на цивільних осіб і цивільні об’єкти, захищати жінок, дітей та інших жертв конфлікту, а також поважати основні права військовополонених. Підтримка сторін обміну військовополоненими.

– Протидіяти використанню ядерної, біологічної та хімічної зброї, запобігати розповсюдженню ядерної зброї та уникати ядерних криз.

– Протидіяти збройним нападам на мирні ядерні об’єкти, як-от атомні електростанції. Усі сторони повинні дотримуватися міжнародних законів, таких як Конвенція з ядерної безпеки (тут, очевидно, мається на увазі не тільки можливість застосування ядерної зброї, але і ситуація навколо ЗАЕС).

– Спільно підтримувати міжнародну співпрацю в енергетиці, фінансах, торгівлі зерном, транспорті тощо, спільно підтримувати безпеку ключової інфраструктури, такої як нафто- та газопроводи, енергетичні об’єкти та підводні оптичні кабелі, а також забезпечувати стабільність глобальної системи постачання.

Наступ проти справедливого миру

Збираючи коаліцію держав на підтримку свого мирного плану, під виглядом “спільно зіграти конструктивну роль у деескалації ситуації та сприянні мирним переговорам”, Китай просто продовжує наступ проти українського бачення справедливого миру та разом з РФ не збирається просто спостерігати за підготовкою України до другого Саміту миру. Головне намагання – розмити український зміст, зберігши російську окупацію українських територій. Продемонструвати, що формулі, з якою буде виступати Україна, є “дієва” альтернатива, ще й з глобальною її підтримкою.

При цьому вже зрозуміло, що китайський план “замороження” не передбачає вирішення жодних проблем, пов’язаних із порушенням міжнародного права Росією. Фактично створюється ситуація, за якої РФ продовжує контролювати майже 20% суверенної української території. І це головна небезпека для України, адже немає жодних закликів до дотримання Статуту ООН, територіальної цілісності, поваги до суверенітету.

Фактично Китай з Росією зараз розігрують два варіанти. Або війна продовжується і з незрозумілими жахливими перспективами перетвориться на щось більш глобальне та страшніше, або припинити її зараз на китайсько-російських умовах. Не дивно, що ця позиція поділяється багатьма країнами Глобального Півдня, який зазнав економічних втрат через війну та не прагне вдаватися у деталі справедливості закінчення цієї війни.

Росії вигідна реалізація китайського плану

“На мій погляд, цей план не двосторонній, а тристоронній, тобто китайсько-бразильсько-російський, бо повністю відповідає інтересам Кремля. Стосовно заяви, що цей так званий план вже підтримали 110 країн, то хай покажуть список цих держав. Бо якось підозріло все виходить. З іншого боку, скільки б їх не було, хоч 140, це наблизило мир? Я не думаю. Тому добре, що в багатьох країнах почули, зокрема і від китайців, що треба щось робити стосовно закінчення цієї війни, і, можливо, поцікавляться, а що ж про це думає Україна. Тоді їм буде що і з чим порівнювати”, – заявив в ексклюзивному коментарі для OBOZ.UA ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

На думку Володимира Огризка, російський диктатор Путін був би радий зафіксувати певним чином ситуацію на фронті, що дасть йому можливість накопичувати сили та ресурси для чергового нападу. Водночас Україна на сьогодні не має ніяких гарантій безпеки від партнерів, які б унеможливили повторне російське вторгнення.

“Основна загроза в цьому китайсько-бразильському плані для України – у ньому нічого не сказано про територіальну цілісність нашої держави. Там нічого нема про компенсацію збитків, яких зазнала наша держава та люди внаслідок агресії з боку Росії. Китайці нічого не говорять про притягнення до відповідальності воєнних злочинців. Без цього розпочинати мирний процес нам зовсім не підходить. Тобто війну зупинили, а що далі буде з Росією як агресором, з Україною як жертвою агресії, про це КНР не хоче говорити, продавлюючи лише власні та російські інтереси”, – зазначив Володимир Огризко.

51

4

51

9

15

13

260Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *