Порошенко в інтервʼю шведській газеті: настав час якомога швидше передати Gripen українським ВПС

Петро Порошенко в інтервʼю найбільшій шведській щоденній газеті Dagens Nyheter закликав надати Україні винищувачі Gripen. 

Тепер, коли Швеція стала членом НАТО, настав час якомога швидше передати Gripen українським ВПС – сказав Порошенко. Він як лідер “Євросолідарності” – сестринської партії шведських християнських демократів і поміркованих – щиро привітав членство Швеції в НАТО і зазначив, що це знімає перешкоди для відправки бойових літаків Jas Gripen в охоплену війною Україну. 

Видання зазначає, що декілька політичних лідерів Швеції вже давно говорять про те, що коли Швеція стане повноправним членом НАТО і мати ме гарантії безпеки альянсу, тоді можна буде віддати літаки.

“Коли ви станете членами НАТО, у вас буде ще більше можливостей стояти з нами пліч-о-пліч. Тому, як нам і обіцяли, просимо скоротити терміни доставки бойових літаків в Україну”, – закликає Петро Порошенко.

Швеція входить до коаліції з одинадцятьма країнами, які пообіцяли Україні бойові літаки, в основному американські F-16. Порошенко пояснює перевагу Gripen.

“Я знаю, що Gripen простіший, ніж F-16, і можна швидше навчити пілотів. Але винищувачі нам знадобилися б ще вчора, тому що у нас ситуація в повітряному просторі вкрай важка. Для нас це було б гарною можливістю – отримати Gripen зі Швеції, Mirage з Франції та F-16 з інших країн”, – каже він.

7

7

3

6

0

0

10Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *