Порошенко про рішення ЄС щодо України: Євросоюз боровся, щоб не перетворитися на незграбну ООН

Лідери Європейського Союзу зробили неймовірні дипломатичні зусилля, щоб рішення про початок переговорів з Україною було ухвалене попри позицію Орбана.

Відео дня

Про це Петро Порошенко сказав в інтервʼю Віталію Портникову на телеканалі “Еспресо”. Він зауважив, що для ЄС це було принциповим питанням – не перетворитися на ще одну організацію, яка не здатна приймати рішення.

“Спрацювали – і треба подякувати за це – Шольц, Урсула, Шарль Мішель, Макрон. Усі лідери Європейського Союзу, включно з Мелоні, включно з прем’єром Естонії. Я просто в захваті, як блискуче керівництво ЄС вирішило це питання. Я думаю, що у майбутньому це буде називатися “кавова перерва” або “кавовий саміт”, коли Орбан пішов на каву. І ми за це маємо дякувати Орбану”, – вважає Порошенко.

“Європейський Союз боровся не тільки і не стільки за Україну, Європейський Союз боровся за те, щоб ЄС не перетворився в ООН – в абсолютно незграбну організацію, яка нездатна приймати рішення. І блискуча дипломатія, про яку мені було відомо, тому що я зараз не буду дуже ховатися, але мій візит до Угорщини був детально скоординований не тільки з українською владою, але і з керівництвом Євросоюзу і Сполучених Штатів. Тому що мені була потрібна інформація і позиції”, – зазначив Порошенко.

Він також наголосив: потрібна постійна дипломатична робота з “незручними” сусідами, які ще не раз будуть впливати на рішення щодо України.

“Дивіться, це божевілля, коли весь світ б’ється за Україну, а Україна пів року не може знайти в собі сили говорити (з Угорщиною). Це член ЄС, член НАТО. І крім цього голосування у нас ще буде велика кількість голосувань, де ми будемо потребувати цього. Півроку до мого недопуску за кордон з Орбаном не говорив ніхто. Наступної години після мого недопуску – вишикувалася черга”, – іронізує Порошенко.

“Не існує іншого шляху, ніж говорити в тому числі і з сусідами не дуже зручними”, – наголошує п’ятий президент України.

18

18

2

3

4

1

3

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *