Орбан підмовляв прем’єра Іспанії не починати переговори про вступ України у ЄС

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зателефонував іспанському колезі Педро Санчесу, щоб переконати його в “помилковості” початку офіційних переговорів Європейського Союзу з Україною щодо членства. Це сталося 7 грудня, після чого Санчес мав телефонну розмову з президентом Володимиром Зеленським.

Відео дня

На своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) Орбан написав, що мав “відверту” бесіду із Санчесом. Основною причиною дзвінка була Україна.

“Моє посилання було зрозумілим: нам слід утриматися від обговорення питання вступу України до ЄС під час грудневої зустрічі Євроради, оскільки з цього приводу немає єдності серед держав-членів“, – заявив глава угорського уряду.

Прем’єр Іспанії також прокоментував переговори з Орбаном у Twitter. З приводу розширення Європейського Союзу він написав, що це – “інвестиція у мир, безпеку, стабільність і процвітання Європи“.

Політик заявив, що розмовляв з угорським колегою про прогрес на шляху до вступу України до ЄС напередодні засідання Європейської ради на наступному тижні (13–14 грудня).

Іспанія, яка зараз головує у Раді ЄС, “зробить усе можливе, щоб просунутися до консенсусу серед 27 країн і зберегти фінансову й військову підтримку України перед обличчям російського вторгнення“.

Санчес підсумував, що фундаментальною цінністю ЄС є захист міжнародного порядку, який ґрунтується на правилах.

Пізніше 7 грудня про розмову із Санчесом заявив президент Зеленський. Український голова привітав політика з переобранням на посаду прем’єра. “Радий продовжити наш дружній і конструктивний діалог”, – зазначив гарант.

Вони обговорили питання безпеки та прогрес Києва із виконання рекомендацій Європейської комісії. “Розраховуємо, що головування Іспанії у Раді ЄС завершиться ухваленням історичного рішення про відкриття переговорів України щодо вступу в ЄС”, – заявив Зеленський.

У своєму Twitter-акаунті Санчес повідомив, що під час бесіди з президентом України “підтвердив підтримку уряду Іспанії“.

Санчес повторив, що робота над досягненням консенсусу всіх 27 країн ЄС продовжується.

Україна залишається пріоритетом для нашої країни як двостороннього партнера, так і з боку головування в Раді ЄС. Вкрай важливо зберігати єдність перед обличчям російської агресії”, – зазначив прем’єр Іспанії.

Як писав OBOZ.UA:

– Угорщина активно виступає проти України: блокує надання їй допомоги від ЄС на 50 млрд євро, а також чинить опір початку переговорів про вступ країни до Євросоюзу.

– При цьому влада Угорщини – в особі насамперед прем’єра Віктора Орбана, якого називають “другом Путіна”, – схоже, не тільки не боїться дій у відповідь із боку ЄС (наприклад, призупинення фінансування Союзом), а й надихається ними на подальше протистояння.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

3

1

2

3

2

0

2

59Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *