Олександр Левченко: Російські фейкові вибори на українських тимчасово окупованих територіях – нікчемні — Блоги | OBOZREVATEL

Російська Федерація оголосила про проведення з 8 по 10 вересня так званих “виборів” місцевих окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Криму та Севастополя. Ці дії грубо порушують суверенітет і територіальну цілісність України та норми міжнародного права, зокрема Статут ООН. Російські псевдовибори на тимчасово окупованих територіях нічого не варті.

Відео дня

Вони не матимуть жодних правових наслідків і не призведуть до зміни статусу окупованих російською армією українських територій. Організовуючи фейкові вибори в українських регіонах і Криму, Кремль продовжує делегітимізувати російську правову систему. Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів засудити цю акцію Російської Федерації та не визнавати легітимність будь-якої “адміністрації”, яка буде створена в результаті незаконних виборів. Особи, причетні до цих псевдовиборів, у тому числі керівництво Російської Федерації, представники окупаційних адміністрацій і виборчих структур, мають бути притягнуті до відповідальності. Проти них мають бути введені нові міжнародні санкції. Рада Європи (РЄ) рішуче засудила нелегітимні фіктивні “вибори”, організовані російською владою на тимчасово окупованих територіях України 8 -10 вересня, і назвала їх “нікчемними” з точки зору міжнародного права. Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіна Кокс, Генеральний секретар РЄ Марія Пейчинович Бурич та Прем’єр-міністр Латвії, який нині обіймає посаду Голови Комітету міністрів Ради Європи Крістіаніс Каріс оголосили у Страсбурзі: “Було допущено грубе порушення міжнародного права, ці так звані вибори є ще одним прикладом заперечення Російською Федерацією цінностей демократії, прав людини та верховенства права, які підтримує Рада Європи”. На думку керівництва Ради Європи, рішення російської влади організувати ці “вибори” є лише останнім у серії незаконних і шкідливих рішень, прийнятих офіційною Москвою, оскільки Росія була виключена з Ради Європи через її агресивну війну проти України. Ці фіктивні “вибори” вважаються недійсними відповідно до міжнародного права. Рада Європи висловила непохитну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Берлін назвав це “голосування” пропагандистською акцією Москви, а Вашингтон заявив, що США ніколи не визнають претензій Росії на будь-яку суверенну територію України. Світ також однозначно відреагував на псевдовибори. Великобританія, Канада, Франція, Японія, Об’єднані Арабські Емірати, Молдова, Албанія, Еквадор, Гана, Мальта, Швейцарія, Бразилія, Габон заявили про повну нікчемність псевдо виборів. В Азербайджані заявили, що будь-які вибори на території України можуть бути легітимними, якщо вони проводяться відповідно до Конституції та законодавства цієї країни. Під час фейкових виборів Росія порушує не лише українське та міжнародне законодавство, а й власне.

Москва хоче використати псевдовибори на тимчасово окупованих російською армією територіях України для обліку мобілізаційних ресурсів. Командування Сил оборони України закликало жителів тимчасово окупованих територій не брати участі в організованих загарбниками фейкових виборах. Псевдовибори Росії на тимчасово окупованих територіях України нікчемні. Вони не матимуть жодних правових наслідків і не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією земель. За задумом Москви, на окупованих російською армією територіях України мають обирати голів суб’єктів федерації та членів місцевих парламентів, а в анексованому Криму — депутатів Державної Думи РФ за одномандатним округом. Але, організовуючи фейкові вибори, Кремль тільки продовжує делегітимізацію російської правової системи. До жителів тимчасово окупованих територій приходили додому з бюлетенями, скриньками та в супроводі російських військових, яких окупаційна влада називає озброєною охороною. Люди мусили голосувати з українськими паспортами, студентськими квитками та будь-якими іншими документами українського зразка. Це свідчить про провал кампанії з російської паспортизації українців. Москва ставила завдання до першого вересня всім видати російські паспорти, і це завдання не виконано. Фейкові вибори на тимчасово окупованих українських територіях — це спроба Росії закріпиться на них, а також інтегрувати українців у політичний простір РФ з метою спробувати легітимізувати хоч якимось чином ситуацію, яку вони змогли досягти, захопивши ці території. Російські псевдо “вибори” на території України – незаконні, злочинні та недійсні. Організація псевдовиборів супроводжується суцільними фейками: фальсифікується кількість “виборців”, самі “виборці”, явка, “результати”. В умовах ТОТ організація волевиявлення є технічно неможливою. Російські псевдовибори супроводжуються терором проти окупованого населення, якого примусом змушують грати роль у цьому пропагандистському шоу. Співпраця ж з окупантами в організації “виборчого процесу” є злочином. Особи, які долучилися до організації російських псевдовиборів, нестимуть кримінальну відповідальність за свої злочини. Будь-які оголошені результати псевдовиборів є недійсними. Їх не визнаватиме ніхто в світі.

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням…

0

0

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *