Олександр Кірш: Мирний договір України від імені СРСР з Японією був би не менш законним, ніж перебування Росії в ООН — Блоги | OBOZ.UA

Про те, що створення срср виявилося лише величезною містифікацією, я вже розповідав — ще напередодні сторіччя цієї події, якої не було. Нагадаю, що відбулося лише попереднє схвалення (“у першому читанні”) — то й все, і відповідного підписаного документа взагалі не існує.

Відео дня

Так от, не менш цікаво й з правонаступництвом при розпаді держави, яку так і забули створити.

Поширена версія стосовно якоїсь угоди щодо відмови на користь рф решти колишніх союзних республік від своєї частки в закордонних активах срср нібито в обмін на прийняття росією на себе всіх боргів срср іншим країнам нічим не підтверджується — окрім заяв про це самої росії, з якою такий цікавий обмін ніхто не погоджував.

Так само й з правонаступництвом в ООН. Ось лист Єльцина ООНівському Генсекові.

В ньому йдеться лише про те, що членство срср в ООН, її Радбезі та інших організаціях “продовжується” (!!!), причому “за підтримки країн СНД” (!!!), російською федерацією. У зв’язку з чим Єльцин просить (!!!) замість назви “срср” використовувати найменування “рф”.

Але, по-перше, це “прохання” ніхто навіть не розглядав і відповідних змін до Уставу ООН не вносив.

По-друге, що означає дивовижний термін “продовжується”, якщо був один, а тепер інший??? Яке ж це продовження??? Це зміна, яку ніхто не затверджував! Причому зміна не назви на інше найменування, а зміна однієї держави іншою й — до речі — значно меншою! Тобто відбулася нахабна підміна понять на міжнародному рівні.

Й, по-третє, що означає “за підтримки країн СНД”??? Якщо мається на увазі згода цих країн, то де така згода зафіксована? Колишній член СНД Україна, до речі, такої згоди ніколи ніде не давала! Якщо ж мається на увазі саме підтримка в діяльності, то це вже зовсім інше, жодних прав рф на правонаступництво не надає, але навіть про таку підтримку ніколи не йшлося, й жодних підстав Єльцину на заяву щодо такої підтримки ніхто не надавав й нікого на таку заяву не уповноважував.

Тож все відбулося просто “за замовчуванням”. Таке найважливіше питання було вирішене тишком-нишком! Включаючи перехід до мордору навіть права вето в Радбезі!!! Коли навіть права на членство в ООН росія юридично не має!

Про невирішеність питання щодо правонаступництва Україна може нагадати, наприклад, заключенням миру з Японією. Яка формально ще в стані війни з срср. Й, поки інші його правонаступники мовчать, Україна зі свого боку — як один з них — погоджується на припинення цієї війни, причому — а чому ж ні?! — саме на японських умовах!

Треба не мовчати, а казати, пропонувати, доводити й робити. Тобто діяти. (А принагідно — й спробувати завершити, врешті-решт, Другу світову.)

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням…

83

61

28

3

7

1

83

32Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *