Не лише переговори про вступ: що ще вирішили на саміті ЄС щодо України

На засіданні Європейської Ради 14 грудня лідери країн ЄС не лише ухвалили рішення про початок переговорів про вступ України, а й підтвердили свою підтримку країні у боротьбі з російською агресією. Також лідери підтвердили свої зобов’язання надавати державі військову, економічну та політичну допомогу.

Відео дня

Результати першого дня саміту, що проходить у Брюсселі, опублікували на сайті Євроради. Європейські лідери ще раз наголосили на своїй прихильності збереженню суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також право країни захищати себе від агресії Росії.

Також там підтвердили свої зобов’язання продовжувати надавати Україні та українському народу “потужну політичну, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку так довго, як буде потрібно”.

У висновках ідеться, що члени ЄС продовжуватимуть відповідати на нагальні військові та економічні потреби України. Зокрема, Європейська рада наполягає на “важливості своєчасної, передбачуваної та суттєвої військової допомоги для України” через Європейський фонд миру та Військову допоміжну місію ЄС, а також у двосторонньому порядку.

Також там зазначили, що терміново потрібно прискорити постачання Україні снарядів (йдеться про обіцяний мільйон снарядів від ЄС для ЗСУ), а також ракет та систем ППО.

“Європейський Союз та його країни-члени залишаються готовими в довгостроковій перспективі і разом з партнерами робити внесок у зобов’язання в сфері безпеки для України, які допоможуть країні захистити себе, протидіяти зусиллям, що дестабілізують, і стримувати акти агресії в майбутньому”, – сказано в повідомленні.

Крім того, країни зобов’язалися в умовах російських ракетних ударів по Україні продовжувати допомогу країні у сфері гуманітарного та цивільного захисту, а також допомогу для забезпечення стійкості енергетичного сектора взимку.

Як відомо, 14 грудня лідери країн Європейського Союзу ухвалили рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС. Також Грузії надали статус кандидата на вступ до організації.

Як повідомляв OBOZ.UA, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 6 грудня заявив, що Україна навряд чи зможе отримати мільйон боєприпасів від Євросоюзу до весни 2024 року. За його словами, цю цифру “навряд чи буде досягнуто”.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

13

13

2

3

1

0

1

24Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *