На станції метро “Вокзальна” радянську символіку прикрили дерев’яними щитами

Фото: facebook.com/kyivmetro

У Києві на станції метро «Вокзальна» замаскували латунні медальйони з радянською символікою. Їх прикрили дерев’яними щитами. Демонтувати медальйони наразі не можуть — немає дозволу держави. Про це повідомив “Київський метрополітен”.

– На станції метро «Вокзальна» у межах декомунізації та дерусифікації розпочато маскувальні роботи декоративних рельєфних щитів із зображенням більшовицьких вождів, серпа та молота й іншої комуністичної символіки. Відповідні елементи архітектурного оздоблення станції поміщено у спеціальні дерев’яні щити, — розповіли у комунальному підприємстві.

Станція «Вокзальна» є нерухомим об’єктом культурної спадщини – пам’яткою містобудування та архітектури місцевого значення, витвором інженерного мистецтва, вона має охоронний статус та оберігається державою згідно із правовим статусом пам’ятки. 

Підприємство направило всі необхідні листи та звернення для отримання дозволу на демонтаж із публічного простору декоративних рельєфних щитів, розміщених у середній залі станції. 

– Поки триває процедура узгоджень, ухвалено рішення щодо тимчасового маскування цих об’єктів, — пояснили у метрополітені.

“Київський метрополітен” нагадав, що минулого року такі само роботи провели на станції «Університет» із бюстами російських діячів культури та науки. Станція також має статус пам’ятки архітектури й охороняється державою. 

Станцію «Вокзальна» відкрили 6 листопада 1960 року в складі першої черги будівництва Київського метрополітену. З 1986-го вона має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Серед латунних медальйонів у залі станції є медальйони з комуністичною символікою під назвами «Велика Вітчизняна війна», «Дружба народів», «В сім’ї вольній, новій», «За владу Рад!».

У листопаді 2022 року на станції метро “Університет” бюст Пушкіна закрили довідкою про “тривожну валізку”. Також постерами з корисною інформацією прикрили бюсти інших російських письменників та науковців — Менделєєва, Горького та Ломоносова.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *