Мільйон дронів для ЗСУ, зміни в мобілізації і завдання контрнаступу: Зеленський на пресконференції окреслив плани України на 2024 рік. Головне

У вівторок, 19 грудня, президент України Володимир Зеленський дав велику пресконференцію. Глава держави підбив підсумки 2023 року та поділився з журналістами планами на 2024-й.

Відео дня

Захід стартував о 18.03 і закінчився о 20:05. Президент висловився щодо питання мобілізації, відносин із Польщею, стосунків із головнокомандувачем Валерієм Залужним, вступу України до НАТО й низки інших. OBOZ.UA стежив за подією у режимі онлайн.

– Президент прокоментував скандал зі “слугою” Мар’яною Безуглою та головкомом Валерієм Залужним.

“Пан Залужний також мій представник, як усі, кого я призначав, хто зі мною прийшов… Що стосується будь-яких моментів у фейсбуці, я не займаюсь цим, у мене немає часу, щоденних оцих зайвих діалогів, безрезультативних. Я використовую соцмережу як майданчик, пошту, на якій я можу відповісти на запитання, передати сигнали нашому суспільству…”.

– Про переселенців та допомогу ВПО.

“Зменшення допомоги переселенцям не буде. Що стосується збільшення, не можу підтвердити. Не можу сказати зараз. Точно все буде підраховано до кінця року. Що стосується програм економічних …усе це обов’язково економічна команда повинна напрацювати”.

“Багато українців повернеться (з-за кордону. – Ред.), я не можу сказати, чи більшість, але багато, коли зміцниться українська ППО. Буде впливати на це і зменшення підтримки європейськими країнами людей, які поїхали туди. Ті, хто працевлаштовуються, вони матимуть інший рівень підтримки”.

“Треба думати про множинне громадянство, відповідний закон є”.

“Я не бачу поганого в таких пропозиціях, про множинне громадянство я говорив до повномасштабної війни, це нормально”.

“Над цим треба думати – момент, тільки момент важливий. Не треба і перегріти це питання, і зарано не можна… Я хотів, щоб люди за кордоном, жінки і діти, особливо чули це”.

– Про візит до Аргентини.

“Візит до Аргентини був важливий. Латинської Америки, на жаль, в історії України замало”.

“Прихід такої неординарної особистості як президент Мілей розвертає політику Аргентини”.

– Про відкриття аеропорту в Борисполі.

“Відкриття Борисполя – це буде перемога української ППО, це свідчитиме, що Україна перемагає. Ми ставимо таке питання нашим колегам і знаємо, що конкретно нам потрібно”.

– Виробництво зброї та боєприпасів в Україні.

“Позитивно ставлюся до збільшення виробництва дронів. Повинна бути інфраструктура щодо управління дронами… У мене була зараз Ставка, одне з ключових питань – виробництво дронів і постачання… Коли 26 тис. дронів лежало на одному складі й не доїхало до фронту. Не може бути таких пауз, проблем. Я шокований, як може не доїхати те, що було вироблено нами. Ми поборемо логістику”.

“Щодо виробництва. Мільйон дронів наступного року ми виробимо, артилерія буде збільшуватися. На жаль, з пострілами поки що складно, це дуже дефіцитний продукт. Треба над цим працювати, розслаблятися не можна”.

– Про мобілізацію молоді та жінок.

“Жінок – ні, не підпишу (закон. – Ред.). Що стосується 25 років, якщо всі аргументи буде викладено, це буде потрібно, то з цим погоджуюся”.

– Про контрнаступ і реалістичні цілі на 2024 рік.

“Я не можу вам сказати про цілі. У нас були складнощі на півдні, бо всі навколо говорили, які в нас цілі… Це воно так не злітає, з РФ, у якої зброї більше”.

– Про механізми звільнення військовополонених.

“Не можу сказати, що ускладнило цей процес. Ви праві, процес ускладнено. Може, дійсно, мало комунікує влада. Я передам цю інформацію Лубінцю, Буданову. Цей трек працює, він дійсно уповільнився через причини з боку РФ. Трек відкриється, зараз працюють над достатньо непоганою кількістю наших хлопців, щоб їх повернути”.

“Що стосується цивільних. Якщо ми говоримо про трек із дітьми, тут допомагає нам Катар. Що стосується наших людей, які були в Палестині, дякую Ізраїлю, Палестині, Катару, які витягли наших людей”.

“Як тільки в нас є накопичення відповідного ворожого ресурсу, ми його міняємо на наших українських захисників. Найближчим часом наш трек спрацює. Такі домовленості були”.

– Про перемогу України.

“Я вважаю, що ми повинні боротись, бо ніхто не гарантує, що завтра ми дійдемо до тієї лінії, де ця навала почалась. Якщо так вийде, а що далі? Які гарантії безпеки ми отримаємо? Хто гарантує, що буде безпека з Росією? Чим далі Росія відійде, тим слабкіша в них буде позиція. Ми всі боремось, щоб у нас вийшло. Це буде дуже складно”.

“Треба використовувати цей час. Ми всі боремося, молимося, щоб у нас вийшло”.

– Про взаємини із Залужним.

“Робочі в мене стосунки з Залужним. Він має відповідати за результат на полі бою, як головком. Разом із Генштабом багато там питань, є також командувач Таврії, який оперативним командуванням займався”.

“Це складна історія. Я вважаю, що ми можемо собі дозволити жити в Україні зі щоденним результатом. Це не про жертовність. Бути головкомом – це честь. Бути президентом – це честь. І це не тільки в ньому питання, питання в наших словах, діях. Нам потрібні міцні кроки та результати”.

– Про перемовини з Росією.

“Такого запиту від Росії не бачу. Їхня риторика – тільки вбивства”.

“Якщо людина каже з Москви (якщо вона людина), що цілі “СВО” незмінні, то це сигнал, що миру він не хоче”.

– Про вступ до НАТО й гарантії безпеки.

“Щодо гарантій безпеки, процес іде трішки повільніше, ніж я розраховував… Багато залежить від нас, ми дуже часто звинувачуємо партнерів, але тут багато залежить від нас. Військовий компонент, наше бачення, ми повинні передати нашим партнерам, це є ядром наших гарантій безпеки…”.

“Все буде навколо цього безпекового елементу. Ми це досі не передали… У цьому питанні м’яч на нашому боці”.

“Щодо НАТО – для нас це найпотужніший варіант, нас не запрошують у НАТО, і сигнали щодо часткової участі якоїсь – чесно кажучи, маячня. Ми жодного разу не отримували таку пропозицію, від жодного з партнерів. Дуже складно уявити собі, як це може бути”.

“Давайте уявимо собі, якщо частина України буде в НАТО. Я думаю, це високі ризики для нас…”

– Про відносини з Польщею.

“По-перше, я хочу подякувати Польщі, і Дуді, і вашому суспільству. Ви з нами з початку війни, ви приймали наших людей… Ми також маємо бути з вами людьми відвертими… Я вважаю, що ми брати з вами… У мене потужні були стосунки з вашим кабінетом міністрів… Потім була блокада наших кордонів, це не бізнес у час війни, це питання виживання”.

“Що у нас залишається, коли у нас немає моря? Я сказав, так у чому компроміс? Не всім нам вижити? Українці ставляться до поляків з великою симпатією і любов’ю… Квітень – із квітня по вересень – ну це було дуже складно. Ми втратили сотні мільйонів доларів, частину врожаю”.

“Ми почали втрачати політичні відносини. Я не тряпка якась, я захищаю інтереси своєї держави під час війни. Це було неправильно. Один пан, а інший на землі працює, так не може бути. У польському суспільстві всі це знають, що це були політичні вибори урядовців, які програли”.

“У мене була розмова з Дональдом Туском. Я вірю, що ми все вирівняємо”.

Про зв’язок загибелі цивільного населення у секторі Гази та в Україні.

“Ми визнаємо політику двох держав, ми визнаємо цю трагедію, що гуманітарні наслідки страшні на території двох держав… Але ми не можемо прирівняти це до нашої війни. Окупація і вторгнення РФ в Україну не починалася з атаки осіб з українським громадянством на територію Росії… Це різні речі”.

– “Війна на Близькому Сході …має вплив на допомогу Україні. Розфокусування уваги світу, консолідації, підтримки України це погано впливає на стійкість України та на допомогу…”.

Президент заявив, що був готовий до візиту від самого початку.

“Все це точне не позитивно впливає… Що стосується моєї поїздки на Близький Схід і загалом у регіон, я був готовий на самому початку, і це факт. Це був мій прямий сигнал колегам з-за кордону. Напевно, в них були інші пріоритети. Я не можу дуже сильно гратися з графіком і з пріоритетами своїми, бо я керую державою у час війни”.

“У нас повномасштабна війна, там трагедія, моє співчуття всім загиблим. Росія досягла тут успіху, вони не досягли успіху на полі бою, але досягли успіху на цьому треку. Вагатися почали деякі держави, балансувати, кому спершу допомогти: Ізраїлю чи Україні”.

– Чи тисне Орбан щодо питання припинення війни.

“Я ніколи не говорив з Орбаном про припинення вогню чи діалог із Путіним. Можливо, він порушив цю тему з друзями чи лідерами ЄС за кордоном, щось було таке в його промові, але я не знаю. Для мене це дивно, його політика не дуже дружня до нас. Він це знає… Ми сусідні країни, незважаючи на всі ці виклики, два роки повномасштабної війни… Нам треба організувати цю зустріч…”.

– “Вибори в час війни не можна проводити”…

“Мені важливо, що ми максимально боремося з корупційними ризиками”.

“Момент правильний – за корупцію саджати, бити і все це. Краще разом боротися з корупцією, а не ділити людей. А відповідні органи виконають свою роботу”.

– “Війна, перемога, поразка, стагнація залежить від багатьох рішень, ризиків, напрямків, але здебільшого від нас із вами. Якщо ми не втратимо нашу стійкість, ми завершимо війну раніше”.

“Не готові ми віддати нашу країну – з першого дня і до останнього так і буде. Якщо ми зробимо набагато більше …я впевнений, ми зможемо наблизити цю перемогу”.

Про допомогу партнерів.

“Я вдячний новим відносинам з ЄС, країнам Європи, які нас дійсно сильно, дуже сильно поважають, пишаються нашими людьми, ми вибудували з ними особливі особисті стосунки. Довгострокова допомога буде тим плечем, якщо будуть ризики. Партнери нас не підведуть”.

“Бельгія – 1,7 млрд, Данія – 4,2 млрд, Корея 2,3 млрд, Латвія, Литва, Нідерланди – це сотні мільйонів, Норвегія 7,5 млрд, Франція – 2 млрд, Німеччина – 8 млрд, Швеція більше ніж пів мільярда, і буде багатомільярдна допомога від Японії”.

– Питання нестачі боєприпасів у ЗСУ та зменшення підтримки західних партнерів.

“Жодного результату Росія не досягла за цей рік, зокрема, виходу на кордони українського Донбасу”.

“Що стосується фінансової допомоги. Я впевнений, що США нас не зрадять, що те, про що ми домовилися, буде виконано. Щодо ЄС – ми досягли однієї перемоги, щодо 50 млрд – ми це досягли, це питання часу. Я впевнений, рішення буде ухвалено найближчим часом…”

“Що стосується зменшення допомоги, якщо ми говоримо про снаряди, неконтрольоване небо, це мало вплив на операцію на південному фронті… Але це не свідчить те, що ми не знайдемо вихід. У нас немає деяких речей”.

– Президент прокоментував питання мобілізації в Україні.

“По-перше, це все-таки питання нашим військовим. Вони звернулися на Ставці щодо мобілізації, питання чутливе. Вони звернулися, щодо захисту нашої держави і потенційних контрнаступальних дій. Вони запропонували мобілізувати додаткових 450-500 тис. людей. Це дуже серйозна цифра, я сказав, що мені треба більше аргументів, щоб підтримувати напрям. Це питання людей, справедливості, обороноздатності й фінансів. Мені потрібна конкретика, що буде з мільйонною армією України”, – сказав глава держави.

“Що буде з тими хлопцями, які там, у нас є питання ротаційні, є питання відпусток. Повинен бути комплексний план… Вони почали працювати над цим планом. Я поки що не побачив там демобілізації, хоча це питання номер один… Головне, щоб цей процес був…”

“Якщо 400+ тис., то хто заслуговує право на відпочинок. Це дуже важливий момент. Це виноситься на Ставку. Комплексний план вони повинні підготувати”.

– “Ще кілька Patriot, не буду говорити скільки, захищатимуть Україну цієї зими”, зазначив президент.

О 18.03 президент розпочав спілкування з журналістами із подяки українським військовим, спецслужбам, партнерам та всім, хто допомагає у захисті держави.

Нагадаємо, пресконференцію президента можна переглянути онлайн в ефірі національного телемарафону. Водночас місце проведення заходу з міркувань безпеки повідомляють лише акредитованим ЗМІ.

Напередодні в Офісі президента розповіли, що пресконференція Зеленського буде присвячена підсумкам року, що минає. Ймовірно, глава держави розповість про ключові події російсько-української війни. Також очікується, що президент говоритиме про мобілізацію.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Раніше Зеленський повідомив, що найближчими днями Україна спільно з Європейською комісією розпочне процес оцінювання українського законодавства на відповідність законодавству Євросоюзу – тобто скринінгу. А вже навесні стартують переговори щодо вступу нашої держави до складу ЄС.

– Також президент України анонсував запуск двох нових послуг у Дії. Зокрема, обмін сертифіката на житло, а також купівлю-продаж автомобілів.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

60

25

60

30

11

8

21

99Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *