Королівський захист: гарантії безпеки для України від Великої Британії – сигнал для Росії, її чекає поразка

Велика Британія візьме на себе роль локомотива в оборонній співпраці з Україною. Поки у США та ЄС не можуть погодити фінансування на $61 млрд і €50 млрд відповідно, у Сполученому Королівстві вирішили стати першою країною, яка уклала з Україною двосторонній договір про безпеку. Договір, який передбачає військову допомогу протягом десяти років, може бути підписаний на початку 2024 року. У Лондоні впевнені, що цей крок надішле необхідні сигнали союзникам.

Відео дня

У межах договору про безпеку акцент буде зроблено на посиленні можливостей ВМФ України та розширенні дій у Чорному морі. Документ містить обіцянки післявоєнних гарантій безпеки для захисту від Москви, якщо вона задумає про наступний напад, включно зі збільшенням постачання зброї та відновленням санкцій.

Через ослаблення допомоги з боку Європи та Америки саме Велика Британія демонструє найбільший запал у підтримці України, певною мірою протиставляючи себе елітам США та ЄС, які останнім часом дещо завагалися у цьому напрямку через внутрішні протиріччя.

Про те, що являють собою гарантії безпеки від Британії для України, – у матеріалі OBOZ.UA.

На яку підтримку можна очікувати

Найближчими тижнями Велика Британія збирається підписати з Україною десятирічний договір про гарантії безпеки і стати першою державою, яка зважилася на такий крок. У межах цього документа Лондон прагне використати свій військово-морський досвід, щоб допомогти нашій країні контролювати Чорне море.

Україна проводить переговори про подібні двосторонні угоди із 30 країнами. Спочатку планувалося, що першою державою, з якою буде підписано відповідний документ, виявляться США, після чого їх наслідуватимуть й інші. Однак Вашингтон займається вирішенням внутрішньополітичних проблем.

Договір передбачає надання фінансування, обмін розвідданими та гарантій допомоги у разі чергового нападу росіян. У Лондоні впевнені: “міць та знання” Британії у морській справі допоможуть наростити можливості українського флоту. Королівські Військово-морські сили вже навчають українських фахівців з розмінування на безекіпажних підводних човнах для роззброєння, знешкодження російських бомб та мін і підготовки до десантних рейдів.

Основна увага під час постачання зброї буде зосереджена на тому, щоб українські сили стали більш “оперативно сумісними” з НАТО, щоб діяти як довготерміновий стримувальний фактор проти майбутніх атак Росії.

Ключова складова 10-річної угоди спрямована на подальший обмін розвідданими між Лондоном і Києвом. У межах угоди збройні сили Королівства продовжать свою навчальну програму, за якої було навчено понад 30 000 українських військових.

Поки невідомо, який обсяг коштів буде вказано в угоді, проте останні два роки Велика Британія виділяла Україні не менш ніж 2,3 млрд фунтів. Очікується, що у 2024 році ця сума виявиться щонайменше на такому самому рівні.

Демонстрація виключної підтримки

Після того, як палкі друзі України прем’єр-міністри Британії Ліз Трасс та Борис Джонсон пішли у відставку, на Туманному Альбіоні стосовно України зникли емоційна складова та запал, що вказували на першочерговість питання допомоги країні в боротьбі проти російської агресії. З приходом на посаду очільника МЗС Британії Девіда Камерона політика Королівства стосовно захисту та допомоги Україні знову заграла більш емоційними фарбами та, що головне, значно посилилася конкретними справами.

Перший робочий візит саме в Київ – доволі показовий та символічний крок у цьому напрямку. Поїздка припала на критичний момент для України, коли і в США, і в Євросоюзі стали виникати проблеми з подальшою допомогою. Таким кроком Камерон показав, що Британія й надалі буде активно співпрацювати з Україною, незважаючи на внутрішні проблеми інших союзників, та нагадав світу про важливість українського спротиву у війні проти Росії. Камерон підтвердив рішучість і налаштованість Сполученого Королівства підтримувати Україну на шляху до перемоги над Росією.

Нині міністр закордонних справ Королівства у тандемі з США активно займається вирішенням питання конфіскації російських заморожених активів з подальшою передачею цих коштів на потреби України.

“Дорожня карта” для інших держав

“Велика Британія такими діями демонструє, що вона один з лідерів демократичного світу та за будь-яких обставин не залишить Україну наодинці проти Росії”, – таку думку в ексклюзивному коментарі для OBOZ.UA висловив народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Поштовхом для нинішнього договору стала повномасштабна російська агресія, а також декларація країн G7 про гарантії безпеки для України. Сьогодні Британія досить активно відстоює українські інтереси та допомагає вистояти проти Росії. Зважаючи на той факт, що на Королівство орієнтується багато країн Європи, такі кроки надзвичайно корисні та дієві, особливо у сьогоднішніх непростих зовнішньополітичних умовах, у яких опинилася Україна. Британці створюють власним прикладом такий собі прецедент, який, на мою думку, використають й інші країни.

Дуже важливим фактором є те, що цей міжнародний договір передбачає конкретні зобов’язання, які країни повинні будуть виконувати, незважаючи ні на що. Для України такий договір – це ще й додатковий аргумент у відносинах із Сполученими Штатами, адже США з повагою ставляться до свого головного союзника і реально зважають на його кроки.

Треба розуміти той факт, що Велика Британія, як і інші наші партнери у боротьбі проти російської агресії, прагнуть, щоб у Європі настав стійкий мир та відновився міжнародний порядок з чіткими правилами гри. Без вільної та незалежної України цього, звісно, не може бути”, – зазначив Олександр Мережко.

107

107

3

11

18

3

3

84Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *