Коломойський в суді назвав абсурдними висунуті йому обвинувачення у справі ”ПриватБанку”. Відео

Бізнесмен Ігор Коломойський на засіданні Шевченківського райсуду Києва прокоментував висунуті йому обвинувачення і назвав їх абсурдними. Про це пише ТСН.

“У першій підозрі стосовно “Нафтохімік Прикарпаття” було, що я пограбував “Нафтохімік Прикарпаття”. Я 2013 року погасив за нього кредит за поручительством, а 2020 року він мені повернув 30% від тієї вартості, що була погашена в 2013-му. Це вважається, що я його “шахрайськи обібрав”. А в новій історії, що я отримав учора – про зміну раніше повідомленої підозри – говориться, що я пограбував “ПриватБанк” на 5,8 млрд. Причому пограбував шляхом невнесення грошових коштів у “ПриватБанк” і отримання на свій приватний рахунок безготівкових коштів, які потім витрачав на свій розсуд”, – зазначив він.

Відео дня

Бізнесмен вважає, “якщо по першій підозрі можна говорити – питання трактування чи сприйняття, то тут просто нереальні речі описані, фантастичні”.

“Тут написано, що з березня 2013 по лютий 2014-го 5,8 млрд накопичувальними сумами були начебто внесені. Підроблені папери, що вони начебто внесені в банк, і на базі цих паперів на мій рахунок була перерахована подібна сума. Начебто це була фальшивка, все було підроблено, насправді ніяких грошей не було. На момент націоналізації “ПриватБанку” в касі знаходилося близько 10 млрд грн. Уявіть, що з кінця періоду вчиненого злочину з лютого 2014 року по грудень 2016-го, коли відбулася націоналізація, щодня в касі здавалися папери і писалося, що там 10 млрд, а насправді знаходилося 4,2 млрд. І щодня сотні людей, які працюють в банку, підписували папери. Припустимо, є якісь свідки, які сказали, що грошей не було. Але за ці два роки і 10 місяців ці люди не завжди були на роботі, були інші люди, які теж були втягнуті і все підписували”, – зауважив він.

Коломойський зазначив, що каса банка перевіряється Нацбанком і за нею “слідкують в першу чергу”, тому що це гроші, які отримують вкладники через банкомати і через відділення.

“Якщо в тебе в касі у “ПриватБанку” знаходиться 10-15 мільярдів за паперами, а насправді – фактично на 6 млрд менше, ти видаєш вкладникам гроші, які стоять у чергах, йдеш до Нацбанку і кажеш – підкріпіть мене готівкою, і переводиш туди безготівкові кошти в Нацбанк. Вони привозять тобі готівку, ти її маєш роздавати. Нацбанк дивиться залишки – в тебе за ордерами там знаходиться 10 млрд, а насправді 4 млрд, і вони вже закінчуються. Але ти біжиш у Нацбанк і кажеш – дайте мені швиденько готівкові кошти. А Нацбанк тобі скаже – ти що, переплутав щось? На 6 мільярдів? В тебе, ти кажеш, залишок 2 млрд, а за нашими розрахунками – 8 млрд. Коли в тебе залишиться 3, тоді приходь. І все, банк зупинився. Тобто кожен день мали підробляти ці ордери, здавати в касу, казати, що там на 6 млрд більше, хоча насправді на 6 млрд було менше. І це все відбувається з лютого 2014 року до націоналізації”, – наголосив бізнесмен.

Підозрюваний Ігор Коломойський також розповів про події націоналізації “ПриватБанку”:

“Відбувається націоналізація. Приїхала туди ціла “група захоплення” ще за місяць – працівники Нацбанку, ще хтось, там було людей 50. Вони зняли всі залишки каси. Як ви думаєте, якби під час націоналізації в касі не вистачало 6 млрд, – вони б помітили це? Я думаю, напевно помітили б”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Ігорю Коломойському повідомили про підозру у справі “ПриватБанку”. Бізнесмена підозрюють у незаконному заволодінні коштами.

В НАБУ стверджують, що Коломойський начебто “розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ “ПриватБанк” з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку”. 

Всього Коломойському оголосили три підозри. Зокрема, українського бізнесмена підозрюють у: 1. організації підробки документів на переказ коштів; 2. організації заволодіння чужим майном шляхом, вчиненому організованою групою, в особливо великих розмірах; 3. придбанні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом.

Шевченківський райсуд Києва переобрав запобіжний захід бізнесмену в частині застави, встановивши її розмір у 3 млрд 891 млн гривень.

8

0

8

6

5

0

5

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *