Кабмін ухвалив рішення щодо мов нацменшин: як це наближає Україну до вступу в ЄС

Український уряд затвердив методологію використання мов національних меншин у тих населених пунктах, де вони традиційно мешкають. Нагадаємо, що це необхідно для вступу нашої країни до Євросоюзу.

Документ розробили як частину реформи щодо захисту прав нацменшин в Україні. Як зазначили в Кабміні, рішення ухвалено “на шляху до початку переговорів щодо членства у ЄС”.

“Затвердження методології, розробленої після раунду консультацій, зокрема, з колегами з Ради Європи, Єврокомісії та представниками громадських організацій національних спільнот України, є ще одним кроком для належного забезпечення прав нацменшин України”, – заявила міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина.

Методологія встановлює єдині умови та порядок використання мов нацменшин у тих населених пунктах, де вони традиційно проживають, або в яких становлять понад 15% загальної чисельності населення.

Документ визначає сфери суспільного життя, в яких мови національних меншин України можуть використовуватися поряд із державною мовою за рішенням сільської, селищної або міської ради. Це стосується надання топографічної інформації, медичної допомоги, обслуговування у магазинах і  таке інше.

Як повідомляв OBOZ.UA, існує багато прогнозів щодо майбутнього, однак всі вони зазвичай стосуються науково-технічного прогресу, кліматичних чи соціологічних аспектів. Нещодавно лінгвісти дослідили ймовірні сценарії розвитку (чи занепаду) мови через два століття.

Раніше ми знайшли для вас десять спірних слів, які мають цілком українське походження.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

1

1

0

0

0

0

0

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *