Фото: ФБ U.S. Embassy Kyiv Ukraine
Посол США в Україні Бріджіт Брінк йде у відставку. У Держдепі США та інсайдерські джерела в американській владі називають різні причини її звільнення. Офіційна – нібито закінчилася її каденція, неофіційні – що вона йде через незгоду з політикою Дональда Трампа щодо України. Чим запам’ятається Україні Брінк – у матеріалі Коротко про.
Представник команди Байдена
У Держдепі пояснили відставку Брінк з посади посла тим, що вона перебувала в Україні “протягом трьох років – це тривалий час у зоні бойових дій”. А видання Financial Times з посиланням на джерела в адміністрації Білого дому повідомило, що дипломат пішла через зростаючі політичні розбіжності з Дональдом Трампом.
Політика Трампа суттєво відрізняється від курсу попередньої адміністрації Байдена, яка надавала Києву мільярди доларів військової та фінансової допомоги та вводила санкції проти Росії. І на Брінк чинився дедалі більший тиск з боку високопосадовців в адміністрації Трампа, які ставили під сумнів її готовність підтримувати нову стратегію Білого дому в Україні.
“Західні дипломати в Києві охарактеризували Брінк як важливого захисника України як публічно, так і приватно з перших тижнів повномасштабного російського вторгнення в 2022 році. Один із них описав її як “сильну особистість” і “серйозного дипломата”, додавши, що тиск з боку адміністрацій і Трампа, і Зеленського негативно позначився на ній”, – повідомляє Financial Times.
Критика від Зеленського
Хоча Бріджіт Брінк і намагалася налагодити стосунки з президентом США. Видання Financial Times проаналізувало повідомлення Брінк у соціальній мережі X та виявило суттєві зміни в її риториці після інавгурації Трампа 20 січня. За 75 днів до вступу нового президента на посаду вона 53 рази критично висловлювалася про Росію та війну в Україні, тоді як за 75 днів після цього опублікувала лише п’ять повідомлень із згадками про Росію, у жодному з яких не покладала на неї провину за військові дії.
А нещодавно Брінк потрапила під критику Володимира Зеленського після того, як вона не згадала Росію у своєму посту про російський удар по Кривому Розі 4 квітня. Після цього, а також після численних обурених коментарів під цим постом, посол Брінк прямо написала про ракетну атаку Росії.
У день атаки на Кривий Ріг посол не назвала, чия ракета вбила 20 людей, але вже в день жалоби прямо назвала Росію. Скріншот х Брітжит Брінк
Хто наступний?
Оскільки послів затверджує американський Сенат, то з огляду на його нинішній стан нову кандидатуру для України швидко навряд чи затвердять. Найімовірніше – поки що у Києві буде тимчасово повірений у справах США, що символічно знижує статус. Адже посол є більш довіреною особою та сполучною ланкою між двома столицями.
У медіа вже з’явилася інформація, що на нового посла розглядається кандидатура Кріса Сміта, заступника помічника держсекретаря США з питань Східної Європи. Сміт отримав значний досвід роботи в Україні, обіймаючи посаду заступника глави місії в посольстві США в Києві з 2022 по 2023 рік. Він відомий своєю підтримкою України. Крім того, саме Сміт вів переговори з самопроголошеним президентом Лукашенком, після чого було звільнено трьох політв’язнів, серед яких був і громадянин США. Цей крок розглядався Трампом як покращення відносин з Білоруссю та зменшення її залежності від Росії.
І це все про неї
Бріджіт Брінк була призначена послом в Україні у травні 2022 року. Перед цим США не мали посла в Україні вже три роки. Останнього затвердженого Сенатом посла в Україні Марі Йованович тодішній президент Дональд Трамп відправив у відставку у 2019 році, домагаючись розслідування проти своїх політичних суперників.
Посол Брінк прийшла на роботу до Держдепартаменту 1996 року. Вона має ступінь магістра з міжнародних відносин та політичної теорії Лондонської школи економіки та політології, а також ступінь бакалавра політології в коледжі Кеньон. Бріджит Брінк володіє російською та вивчала грузинську, сербську і французьку мови. Одружена, має двох дітей.
Свою 25-річну дипломатичну кар’єру Брінк присвятила просуванню політики США у Європі та Євразії. Вона займала посаду директора у справах регіонів Егейського моря та Південного Кавказу в Раді національної безпеки, працювала у Держдепартаменті США заступником директора відділу у справах Південної Європи, спеціальним помічником заступника держсекретаря з політичних питань та офіцером у справах Кіпру. Свою кар’єру розпочала у Бєлграді, Сербія.
Раніше вона обіймала посаду заступника помічника держсекретаря у Бюро європейських та євразійських справ Державного департаменту США, відповідаючи за питання, пов’язані зі Східною Європою, Кавказом та затяжними конфліктами у Європі. Вона також була заступником глави місії у посольствах США у Ташкенті, Узбекистан, та у Тбілісі, Грузія. До свого призначення в Україну очолювала американське посольство у Словаччині. Також важливо відзначити, що Бріджіт Брінк не є “партійним” кандидатом. Вона – типова кар’єрна дипломатка, яка працювала як за демократів, і за республіканців.
Проте, що стосується її поглядів, то вона є не лише прихильницею сильного трансатлантичного партнерства (як і попередній президент Байден). Вона також вважає, що розширення НАТО – це добре. На відміну від Дональда Трампа, який налаштований дуже прохолодно проти Північноатлантичного блоку та категорично проти його розширення.
Источник: kp.ua