Через резонанс, викликаний блокуванням закупівель пального для армії, податковий комітет ВР звертатиметься до прем’єра

ДБР розпочало слідчі дії щодо закупівлі Міноборони пально-мастильних матеріалів для армії з ПДВ. Через це роботу колегіального органу Міноборони з питань оборонних закупівель за напрямом тилового забезпечення було фактично заблоковано.

Відео дня

Про це в етері телеканалу Еспресо повідомила членкиня Громадської антикорупційної ради при Міноборони, волонтерка Дана Ярова, яка входить до складу колегіального органу від громадського сектору.

Проблема виникла через суперечність в законодавстві, яке дозволяє закуповувати пально-мастильні матеріали з нульовою ставкою ПДВ, та урядовою постановою 178 від 2 березня 2022 року, яка обтяжила податкову пільгу додатковими умовами. У результаті Держаудитслужба визнала “збитками держави” і закупівлю пального з ПДВ для Міноборони, і закупівлю пального без ПДВ, які здійснювала Нацгвардія.  

“По всіх епізодах  закупівлі пального для ЗСУ – і з ПДВ, і без ПДВ відкрито кримінальні провадження”, – розповіла Ярова.

За її словами, після тижня очікування офіційних роз’яснень та безрезультативної комунікації з представниками влади, члени колегіального органу підписали протоколи про запуск закупівлі пально-мастильних матеріалів, оскільки до Міноборони надійшов офіційний лист від Головнокомандувача ЗСУ про те, що потреба в пальному є нагальною.  

“На мою думку, профільний Комітет ВРУ має звернутись до Уряду з ініціативою ліквідувати 178 постанову, яка і наробила оцю чехарду”, – зазначила Дана Ярова в етері.

Телеканал Еспресо зв’язався з Головою парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетьманцевим, той повідомив, що Комітет відреагує на інформацію, оприлюднену Яровою, і звернеться з  листом до  Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в якому проситиме привести урядові підзаконні акти у відповідність до прийнятого законодавства.     

3

1

3

1

1

0

3

0Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *