”Це спільна позиція НАТО”: Клімкін пояснив, що стоїть за дивною реакцією Румунії на падіння Shahed на її території

Реакція Бухареста і НАТО на падіння російського дрона-камікадзе Shahed на території Румунії показала, що Північноатлантичний альянс намагатиметься всіляко утримуватися від ескалації між своїм військовим блоком і Росією. Міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін вважає, що ця ситуація шкодить організації і країнам-учасницям, а також необхідно проводити внутрішні консультації у разі подібних інцидентів.

Відео дня

Своєю думкою політик поділився в інтерв’ю OBOZREVATEL. Він заявив, що комунікація Румунії з медіа після удару Shahed була “відверто поганою”. Однак дипломат зазначив, що каже це “не для того, щоб когось звинуватити в Бухаресті чи показати на когось пальцем”.

Це не позиція Румунії, це натовська позиція. Не сьогодні всередині НАТО погоджено, що Альянс буде намагатися усіляко утримуватись від того, щоб створити навіть привід для ескалації між НАТО і Росією. Наголошую: це спільна, а не румунська позиція. І ми знаємо, що це не перший інцидент, була Польща. Допоки ця натовська позиція якимось чином не зміниться, завжди буде таке незграбне медійне висвітлення подій”, – сказав Клімкін.

Він вважає, що, хоча застосовувати статтю 5 Статуту НАТО було неможливо, Альянс поставив себе у певну слабку позицію щодо Кремля.

“Але варто було б задіяти статтю 4 про спеціальні консультації і зрозуміти, що це означає. Коли Росія фактично робить те, що робить, не оглядаючись на можливі наслідки, а НАТО постійно оглядається на можливі наслідки, це створює дисбаланс і зовсім ненормальну ситуацію, в якій НАТО виглядає слабкішим. Або краще сказати – НАТО в Кремлі сприймається з погляду своєї позиції слабкішим. Адже об’єктивно НАТО не є слабкішим“, – зазначив Клімкін.

На його думку, військовий блок міг би діяти інакше, передусім – провести внутрішні консультації в межах Альянсу й не розглядати це просто як “неприємний інцидент”, а як загрозу безпеці. Також Росію могли б попередити: якщо вона не замислюється над наслідками своїх дій, то це проблема Москви.

Реакція НАТО має бути щоразу несподіваною для РФ, наголосив колишній міністр закордонних справ.

“НАТО як Альянс не може запровадити санкції, їх можуть запроваджувати окремі країни, можливо, Європейський Союз. Втім реакцією на те, що відбувається, має бути посилення східного флангу НАТО. Причому безпосередньо як у східних країнах, так і у нас в Україні, оскільки це спільна історія.

Врешті-решт, хоча НАТО не заявить про це зараз, я вважаю, що найкращою реакцією було б створення в майбутньому спільного командування – нашого і натовського – на східному фланзі з усіма наслідками, які з цього витікають, які я зараз не хочу озвучувати”, – сказав Клімкін.

Як писав OBOZREVATEL:

– Shahed російських окупантів здетонував у Румунії під час масованої атаки ЗС РФ по Україні вночі 4 вересня.

– 7 вересня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вони не мали жодної інформації, яка б вказувала на навмисні дії з боку країни-агресора Росії під час інциденту в Румунії.

– Президент країни Клаус Йоганніс зажадав термінового і професійного розслідування походження уламків та обставин, за яких вони опинилися в Румунії.

– До речі, ще нещодавно Йоганніс заперечував падіння російських Shahed на території його держави.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

1

1

0

1

0

0

0

14Підписатися

Теги

Источник: obozrevatel.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *