Байден під час зустрічі із Сі Цзіньпіном заявив, що конкуренція між США та Китаєм не повинна перерости в конфлікт

Фото: REUTERS

Президенти США та Китаю Джо Байден та Сі Цзіньпін зустрілися у Каліфорнії на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Переговори двох лідерів проходять в історичному маєтку неподалік від Сан-Франциско, пише CNN. Перед початком переговорів Байден сказав, що “конкуренція між США та Китаєм не повинна перерости в конфлікт”.

– Я вважаю, що надзвичайно важливо, щоб ми з вами чітко розуміли один одного як лідери без помилкових уявлень чи недомовок. Конкуренція між США та Китаєм не може перейти в конфлікт. Як завжди, ніщо не замінить особисті дискусії. Я завжди вважав наші дискусії прямими та відвертими, – сказав Байден.

Це перший раз за рік, коли два лідери зустрічаються віч-на-віч. Востаннє Сі Цзіньпін відвідував США у 2018 році. Це третя закордонна поїздка Цзіньпіна у 2023 році після візитів до Росії та Південної Африки. Зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна відбувається на тлі загострення двосторонніх стосунків, зокрема і через позицію країн щодо війни в Україні. У Білому домі назвали позитивним сигналом приїзд Сі Цзіньпіна до США.

Як писала KP.UA, Сі Цзіньпін є найвпливовішим фінансовим союзником президента Росії Володимира Путіна, і підтримка Пекіна має вирішальне значення для підтримки військових зусиль Росії. Адміністрація Байдена вже попередила Китай не допомагати Росії вести війну в Україні. Тому, очікується, що ця тема також буде підійматися на саміті.

Фото: REUTERS

 
 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *