25 нардепів закликали Київраду повернути вулиці Лаврській назву Мазепи

Фото: uk.wikipedia.org

25 народних депутатів закликали Київську міську раду повернути вулиці Лаврській назву Івана Мазепи. Про це повідомив член парламентської фракції “ЄС” Володимир В’ятрович у своєму фейсбуці.

– Надіслав Київському міському голові (Віталію Кличку, – авт.) звернення 25 народних депутатів з різних фракцій із закликом повернути вулиці Лаврській у Печерському районі Києва назву вулиці гетьмана Івана Мазепи, — написав він.

Колишній голова Українського інституту національної пам’яті назвав “ганебним” ухвалене у 2010 році рішення про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську. За його словами, його ухвалили на вимогу глави Російської православної церкви Кирила.

– Громадські організації, культурні та релігійні діячі не раз зверталися до Київради з закликом повернути всій вулиці ім’я Івана Мазепи. Відповідна петиція давно зібрала необхідну кількість підписів. Час нарешті це зробити. Закликаємо Київського міського голову і Київраду невідкладно здійсни всі необхідні процедури й відновити історичну справедливість, — підсумував В’ятрович.

Сучасна назва вулиці у Києві на честь українського гетьмана Івана Мазепи існує з 2007 року. 8 липня 2010 року більшу частину вулиці від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни (нині — Наводницька площа) було виокремлено під назвою Лаврська через розташування на ній Києво-Печерської Лаври. Невелика ділянка від Арсенальної площі до площі Слави зберегла ім’я Мазепи.

За версією ЗМІ, тодішній заступник голови КМДА Віталій Журавський передав депутатам прохання глави РПЦ патріарха Кирила перейменувати частину вулиці Мазепи на Лаврську. У день голосування близько 150 людей пікетували будівлю КМДА та Київради з вимогою не перейменовувати вулицю. Серед них були поет Дмитро Павличко, представники Конгресу українських націоналістів, ВО «Свобода», партії «За Україну!».

До 2007 року вулиця Івана Мазепи мала назву на честь Січневого повстання 1918 року. Від початку XIX століття вона звалася Микільською, за назвою Микільського військового собору. Цей собор, що стояв на місці нинішнього Палацу дитячої та юнацької творчості і був знесений радянською владою в середині 1930-х років, був збудований у XVII столітті коштом гетьмана Івана Мазепи. Так само на гроші Мазепи було збудовано чи реконструйовано значну частину визначних будівель Києво-Печерської Лаври серед яких Велика Лаврська дзвіниця, Успенський собор і Троїцька Надбрамна церква.

Фото: facebook.com/volodymyr.viatrovych

Фото: facebook.com/volodymyr.viatrovych

  • 16 грудня Клопотенко вибачився перед віруючими за зйомки у Києво-Печерській Лаврі.
  • 11 лютого директор національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Максим Остапенко запропонував внести останки Столипіна до обмінного фонду з Росією.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *