Колись свічки в храмах використовувалися для освітлення в темний час доби, а для релігійних обрядів використовувалися лампадки. Але з часом свічки стали повноцінним релігійним атрибутом. Адже і ті й інші дають світло, який є символом віри. Ми ставимо свічки за здоров'я і за упокій, запалюємо на великі свята і використовуємо у молитвах вже багато століть, інформує Ukr.Media.
Але у багатьох православних людей виникає питання, як правильно гасити недогорівшу свічку і чи взагалі це потрібно робити. Існує безліч думок, а особливо забобонів стосовно церковних свічок.
Багато людей впевнені в тому, що ні в якому разі не можна задувати церковні свічки – їх слід гасити подушечками пальців або накривати спеціальним ковпаком. Адже, на їх думку, задуваючи свічку, ми знищуємо божественне світло. Деякі взагалі воліють не гасити свічку і чекають, поки вона догорить природним шляхом.
Але самі священнослужителі запевняють, що все перераховане вище є нічим іншим, як марновірство. Задувати свічки можна, а все інше – це вже вигадки бабусь. Крім того, багато людей напевно не раз помічали, що служителі церкви самі гасять свічки до того, як вони встигають розтанути. Це робиться для того, щоб їх можна було дістати з осередку.
Протоієрей Олександр Ільяшенко на подібне питання відповідає ствердно. Він каже, що після молитви дійсно можна задути свічку, а в наступний раз запалити знову.
Тому можеш сміливо гасити церковні свічки будь-яким зручним для себе способом. Головне – зберігати віру всередині себе і бажати тільки добра своїм ближнім. А всі зовнішні прояви побожності не мають значення, якщо помисли твої брудні.
Джерело: ukr.media