Обмеження на установку каміна в будинку

Здавалося б, які можуть бути перешкоди для установки каміна в будинку? Адже погодження та дозволи (як у міській квартирі) не потрібні. Вся справа в конструкції каміна: саме вона накладає певні обмеження, інформує Ukr.Media.

У заміських будинках, як правило, встановлюють дров'яні і газові каміни, що працюють на більш дешевому паливі і краще опалюють приміщення. Однак через складну конструкцію і велику масу вони мають ряд експлуатаційних особливостей, які необхідно враховувати.

Де встановити камін?

Переважно на першому поверсі.

Здавалося б, обмежень по вазі у камінів бути не повинно. Однак варто враховувати, де і яку модель ви хочете встановити. Вага повної конструкції (з димарем, якщо той не вбудований в стіну) іноді потребує посилення перекриттів або фундаменту. Маса невеликого каміна з цегли становить у середньому 4,5–5 тонн.

На таке навантаження, перекриття, як правило, не розраховані, тому великі моделі встановлюють на власних фундаментах і тільки на першому поверсі. На наступних поверхах використовують легкі готові каміни або вбудовані в стіни моделі.

Можна використовувати каміни не тільки на першому поверсі заміського будинку, але тоді це повинен бути легкий газовий камін для дачі.

Труба на вулицю.

В європейських будинках димар часто розташовується в зовнішній стіні або взагалі зовні. Кліматичні умови нашої країни, на жаль, не дозволяють повторити подібне, тому доведеться встановлювати димар в теплій частині будівлі, інакше будуть потрібні витратні роботи по теплоізоляції.

Ідеальна кімната з каміном.

Простора і висока.

Існують обмеження по площі камінної кімнати. Вона повинна бути не менше 20 кв. м при висоті стелі 3 м. Якщо встановити камін у маленькому приміщенні, то об'єму повітря буде недостатньо для повноцінного горіння. В такому випадку потрібно передбачити канал для забору повітря з вулиці або з вентильованого підвалу.

Розмірна топкового вікна.

Не варто розташовувати маленький камін у великій кімнаті, тому що він просто не зможе обігріти все приміщення. Площа топкового вікна для кладки камінів повинна становити 1/50 від площі приміщення (співвідношення 1:50), для топок і для фабричних камінів — 1 кВт потужності на 10 кв. м кімнати.

У кімнаті з прямим виходом на вулицю камін буде виключно елементом декору — навряд чи ви зможете обігріти приміщення з його допомогою.

Має правильну форму.

Не рекомендується встановлювати каміни у витягнутих приміщеннях і коридорах, тому що обігрів і надходження повітря будуть неоднакові. Камінна кімната повинна мати правильне переміщення повітряних мас, внаслідок частих протягів буде порушуватися тяга. Вибираючи газовий камін для дачі, подбайте про гарну вентиляцію приміщення.

Місце для каміна.

Тут важливо враховувати не тільки власні бажання, але і рекомендації Сніп, а також правила пожежної безпеки. Наприклад, стіни біля каміна повинні бути виконані з негорючих матеріалів. У дерев'яному будинку краще встановити острівну модель або провести протипожежні роботи.

Небажано розташовувати камін навпроти вікна, так як частина тепла буде втрачатися. Топкове вікно повинне бути повернене до центру кімнати. У будь-якому випадку необхідно звернутися до фахівця, який професійно оцінить такі моменти, як рух повітря в приміщеннях і якість перекриттів.

Існує багато «підводних каменів», про які знають тільки майстри. Наприклад, в дерев'яному будинку важливо знати, як укладені балки перекриття, від цього залежить можливість установки димоходу. Йому необхідно отвір розміром метр на метр. Якщо вони укладені з меншим кроком, ніж потрібно, доведеться робити дорогу реконструкцію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *