Must read: 5 книг, які потрібно прочитати у вересні

Жанрові відмінності в книгах цього огляду – екзотичні смаки у цій колекції історій, кожна з яких обов'язково підійде до відповідного читацького настрою, інформує Ukr.Media.

Володимир Лис. Стара холера

Черговий народний епос від визнаного майстра – це символічний поєдинок людини зі смертю, в який би жанровий одяг не наряджалася розповідь, а також його герої. Тепер їх четверо, як мушкетерів, і натворили вони за життя чимало такого, про що варто скласти цілий роман. Хоч і рідше та все ж час од часу збиралися й теперка, постарілі, полисілі й облізлі, бо досі, як мовив колись Роман, сидів у кожного в дупі магніт, що притягав їх один до одного і всіх їх докупи. Ще сказавши якось Омелян: "Мо', доки разом у валандаємось, то стара карга й побоїться зі своєю косою підходити". Втім, вже на початку оповідання за всіма законами жанру відбулася сумна, бо начебто вже і запізніле пригода. Оскільки Адаму, як звали одного з героїв романа, необхідна Єва, хоч би й звали її в селі Червона Ружа. Насправді ця екзотична поліська елегія – як символічна історія цілої країни, своєрідна книга народної пам'яті, яку не викорінити ніякими репресіями або голодоморами.

Олег Драч. ПасажирУ цьому романі багато містики, яка на початку може нагадати навіть культову містерію Булгакова. Пам'ятаєте, Воланд у романі Майстер і Маргарита на питання Берліоза про те, де він буде жити, відповів, що в його квартирі? Те ж саме і в фантасмагорії від відомого актора львівського Молодіжного театру, який порадував нас своїм незвичайним романом. «Я всього лиш є гостем тут, – повідомляє головному героєві його сусід в купе. – Гостем у кого? – кривлячись, підключивши Северин так, ніби почув це від якогось божевільного. – У вас, Северин». Далі розповідь летить в шаленому темпі, герою-бідоласі доведеться пережити чимало карколомних пригод, одразу, в поїзді, який мчав до Львову, які виявляються то містифікацією, або ж демонстрацією сили таємничого сусіда, або слабкості головного героя. Хто ж цей загадковий пасажир? Шпигун? Інопланетянин? Справжній Воїн Світла, якого можна про щось розпитати?

Ірен Роздобудько. Прилетіла ластівочкаЗа сюжетом цього детективного романа, вже в наш час в американському будинку престарілих помирає пацієнт на ім'я Леонтович, який називав себе братом відомого українського композитора, але на сповіді спливають зовсім інші факти. Адже таємниця злочину, який відбувся у 1921 році, коли «офіційно» при загадкових обставинах від рук «петлюрівського» вбивці загинув композитор Леонтович, автор Щедрика, зберігалася в радянських архівах більше 80 років. Хто насправді вбив українського генія? Роман відкриває завісу над цією загадковою історією, яка, як виявилося, має «більшовицький» слід. При цьому вбивцю так і не знайшли, і років йому зараз має бути не так вже й багато.

Лара Вільямсон. Хлопчик, який переплив океан у крісліЦе друга книга цієї авторки. За сюжетом, одинадцятирічний герой втратив матір, коли йому було всього чотири роки. І хоча з тих пір пройшло чимало часу, але хлопцеві не дає спокою одне – він не встиг попрощатися з мамою. Втім, в родині з'являється нова жінка, яку полюбили всі – і батько маленького героя, і його брат, і він сам. Втім, щось не те з цією самою Перл. Так одного разу батько забирає дітей і змивається геть, нічого не пояснивши. В цьому і полягає проблема будь-якого батьківства – чому було не пояснити дітям причину втечі? Адже ситуація, що нагадує своєрідний кармічний вузол, повторюється – хлопець знову не встиг попрощатися зі своєю новою мамою. Втім, це не тільки недоліки батьківства.

Джон П. Коттер. Настанови МацушітиОсновній історії героя цієї корисної книги – видатного підприємця XX століття, одного з творців економічного дива в Японії, яскравого новатора в галузі управління бізнесом – передує чимало захоплюючих відгуків. Встановлення Мацушіти – це дивовижна нерозказана історія з потужним підґрунтям як для бізнесменів, так і для широкої громадськості. Дуже цікава, корисна, а також приємна для читання книга. Ідеї про лідерські якості легкі для розуміння і мають чимало практичних прикладів. Деякі ілюстрації такі живі, що читач майже бачить, як все відбувається». Насправді це життєпис нехай навіть успішного, але все-таки людини, яка зробила себе сама – власне, як його рідна країна, прогрес якої можна простежити на біографії автора. Від випуску звичайних прасок і ламп до продукції зі світу високих технологій – ось шлях, який впродовж століття пройшла фірма головного героя, який став справжнім гуру в управлінні бізнесом. Вже самі назви розділів книги – найкраще тому підтвердження: Учень, підмайстер, працівник, підприємець-комерсант, Бізнес-лідер, Голова компанії, Філософ і вчитель.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *