Міжнародний день ескімо — 24 січня

Одним із символів щасливого безтурботного дитинства для більшості людей залишається морозиво. А найсмачнішим з його різновидів – ескімо. Цей, облитий глазур'ю з шоколаду, брусок солодкої холодної маси на паличці завжди асоціюється у нас з святом або вихідним днем, проведеним з улюбленими батьками – походом в зоопарк або музей, просто спільною прогулянкою в парку. І зараз дорослому знайомий непередаваний смак ескімо здатний нагадати про щасливі дні дитинства, інформує Ukr.Media.

Історія

Дата для свята ескімо була визначена не випадково. Вона прив'язана до отримання патенту на цей різновид морозива. Саме 24-го січня в 1922 році деякий Христиан Нельсон, який володів лавкою солодощів, що знаходилася в містечку Онава в штаті Айова, отримав на руки вже оформлений документ, що посвідчує його права на «Пиріжок ескімоса» (по-англійськи Eskimo Pie). Хоча продавати цю страву Христиан почав ще в 1919 році. У побуті ж його стали називати просто «ескімо» практично відразу після появи на ринку.

Багато документів стверджують, що ескімо в реальності вживалося ще в Стародавньому Римі. Однак офіційно визнана історія класичного «ескімо» – вершкового, на паличці і покритого глазур'ю з шоколаду, має початок саме в 1922 році.

Традиції

Оскільки День ескімо не має офіційного статусу, то й якихось твердих традицій у всіх, хто його відзначає, поки не склалося. Більшість шанувальників цього солодкого холодного смаколика просто наїдаються ним кожного 24-го січня до відвалу. Вони збираються веселою компанією і влаштовують свято з поїданням улюбленого морозива. Хтось просто згадує винахідника добрим словом.

Зрозуміло, що головну радість День ескімо приносить його шанувальникам молодшого віку. Тому, якщо у вас є діти, не забудьте їх порадувати 24-го січня улюбленим ласощами.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *