Книги останніх років, які отримали престижні нагороди та варті того, щоб їх прочитати

Пересічний читач оцінює твори з позиції «подобається / не подобається». Інша справа — критики. У нашій добірці популярні бестселери останніх років, які удостоїлися престижних літературних нагород, інформує Ukr.Media.

«Молочник», Анна Бернс

В історії літератури чимало випадків, коли видавництва відкидали майбутні бестселери, називаючи їх «неперспективними». Подібна доля спіткала й роман Анни Бернс. Але зрештою книга знайшла і свого видавця, і читача. Розповідь ведеться від імені «середньої сестри» — саме так називає себе героїня. Дівчина живе найзвичайнішим життям, але одного разу її починає переслідувати загадковий молочник. Роман Бернс вражає не лише стилем викладу у вигляді «потоку свідомості», але й незвичайним сюжетом. «Ніхто з нас ніколи не читав нічого подібного», — зізнався голова журі Букерівської премії, письменник Кваме Ентоні Аппіа.

«Співчуваючий», В'єт Тхань Нгуєн

Роман став дебютним для американського письменника в'єтнамського походження В'єт Тан Нгуєна. Книгу одразу визнано бестселером, а у 2016 році вона удостоїлася Пулітцерівської премії. Події передаються від імені головного героя — політичного в'язня і колишнього подвійного агента, який жодного разу не названий на ім'я. Це глибокий і багатогранний роман з круто закрученою інтригою — про любов і ненависть, про зіткнення двох світів і про те, як складно інколи відрізнити своїх від чужих.

«Все те незриме світло», Ентоні Дорр

Ідею роману американський письменник Ентоні Дорр виношував понад десять років, і його старання оцінені по заслузі — книга швидко потрапила до списків бестселерів і отримала Пулітцерівську премію. Дії роману розгортаються в часи Другої світової, але на відміну від багатьох книг на цю тему, твір Дорра насамперед про мир. Головні герої — сліпа французька дівчинка та німецький хлопчик-радіолюбитель — намагаються вижити, поки навколо все руйнується. Вони захищають рідних і близьких, намагаються любити й не втратити себе.

«Айдахо», Емілі Раскович

Перші прозові твори Емілі Раскович публікувалися в журналах, але саме «Айдахо» вважається її літературним дебютом. Він і приніс авторці справжній успіх і престижну премію. Головні герої, Уейд і його дружина Енн, ведуть ізольоване життя в Північному Айдахо. Колись в Уейда була сім'я — дружина Дженні й дві чарівні доньки. Але в одну мить він втрачає все. Тепер у нього лише біль у серці та прогресуюча деменція, яка забирає рештки пам'яті. Але Енн намагається відновити по крихтах події і з'ясувати, що зруйнувало сім'ю Уейда. Для любителів заплутаних історій у красивому виконанні «Айдахо» стане приємним відкриттям.

«Загальна теорія забуття», Жозе Едуарду Агуалуза

Книга сучасного португальського письменника Жозе Едуарду Агуалуза удостоїлася престижної нагороди — Дублінської премії. У центрі сюжету — історія життя жінки на ім'я Луду. Після так званого «інциденту» героїня перестала виходити на вулицю і спілкуватися з людьми. А коли в Анголі починається революція, Луду добровільно замуровує двері свого будинку. За тим, що відбувається зовні, вона підглядає з вікна другого поверху. Це дивовижна і шокуюча історія, адже прототипом героїні стала реальна жінка — Лудовіка Фернандеш Ману.

«Мережевий ефект», Марта Уеллс

Роман Марти Уеллс із циклу «Щоденники Кіллербота» отримав звання найкращого роману 2021 року за версією Всесвітнього товариства наукової фантастики та був удостоєний престижної премії Г'юго. Книга увійшла до циклу «Щоденники Кіллербота», який присвячений пригодам харизматичного бойового андроїда. Кіллербот чітко відокремлює себе від людей і пишається тим, що міркує більш логічно. Але переломний момент — смерть, що загрожує його другу, дає Кілерботу зрозуміти, що він теж здатний на почуття. Захоплива космічна опера також відзначена премією «Неб'юла» організацією письменників-фантастів США та премією американського журналу «Локус».

«Сімон», Наріне Абгарян

Твори Наріне Абгарян давно здобули схвалення і читачів, і критиків. Книга переносить нас у маленьке вірменське містечко, де проходять похорони каменяра Сімона — місцевого Дон Жуана. Провести Сімона в останню путь зібралися всі його «дами серця», у кожної з яких — своя історія. Трагікомічний і ніжний — цей роман спочатку здається безхитрісним і сентиментальним, але насправді все набагато складніше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *