19 грудня – Всесвітній день допомоги бідним

Світова спільнота відзначає Міжнародний день допомоги бідним щорічно 19 грудня. За даними, наданими міжнародними експертами, на кінець 20 століття приблизно півтора мільярда людей – близько чверті населення планети тягне жебрацьке існування. З метою викорінення бідності в ООН прийнято кілька програм. На думку ООН, бідність – це стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення гідного способу життя. Бідність це не просто нестача грошей, але й роботи, зручного житла, доступної освіти та охорони здоров'я, інформує UkrMedia.

Хоча світова спільнота і домоглася успіхів в економічній сфері, багато країн, які покоління тому намагалися подолати економічну відсталість, сьогодні є бурхливими центрами глобальної економічної активності, національного добробуту. Задовільного підйому домоглася Азія, багато країн зменшили частку громадян, які живуть у злиднях. Однак говорити про серйозні перемоги в боротьбі з бідністю поки не доводиться, багато людей проживають в жахливих злиднях. За даними статистики половина населення планети змушена жити на 2 долари і менше в день. Близько 1,2 мільярдів людей, в основному в Південній Азії і в Африці змушені існувати менш ніж на 1 долар в день. Люди в Африці, які проживають на південь від Сахари, сьогодні жебракують так само як 20 років тому. Злидні викликають почуття болю, безпорадності, відсутності свободи і відчаю. З 3 мільярдів людей – приблизна чисельність робочої сили планети, близько 140 мільйонів трудящих не мають роботи, а третина з них зайнята неповний робочий день. За даними статистики 1 мільярд людей, що проживають в різних країнах, заробляють 60% всіх доходів у світі, а 3,2 мільярда людей у країнах з низьким рівнем доходів – менше 20%.

Бідність – це проблема не просто економічна. Найчастіше люди, яких вважають жебраками, відмовляються від запропонованої роботи, посилаючись на погане здоров'я, і на те, що працювати їм, не дозволяє гордість. Крайня убогість – це образа загальної людської сутності. Міжнародне співтовариство має на найвищому рівні в особі глав держав і урядів боротися з цією проблемою, розробляти нові програми по боротьбі з бідністю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *