Що означає, якщо ваші ноги мають два різні розміри

Всі люди мають різні розміри взуття і, як з'ясувалося, навіть ваші власні ноги не завжди однакові за розміром. Хоча ми схильні думати, що обидві сторони нашого тіла є симетричними, це не завжди так. Насправді за даними River Podiatry, близько 60% дорослих не мають однакового розміру стопи.

На думку фахівців, існує кілька причин, з яких одна нога може бути більшою за іншу, інформує Ukr.Media.

Чому ваші ноги мають різний розмір?

Насамперед все залежить від того, яка сторона стопи є домінуючою. Якщо ви правша, як і більшість людей, то, ймовірно, вам найзручніше балансувати на правій нозі, а ліву виставляти вперед при ходьбі. Всі кроки, які ви робите протягом життя, можуть вплинути на зміну форми вашої стопи. Зв'язки та сухожилля, що підтримують склепіння стопи, зношуються від використання.

Коли це відбувається, склепіння поступово руйнується, і це уплощення призводить до того, що стопа стає трохи довшою або ширшою. Для правшів це означає, що постійне ведення лівої ноги при ходьбі може змусити її працювати більше, внаслідок чого вона стане правою. Якщо ж просто використовувати ліву ногу при ходьбі частіше ніж праву, то різниця в розмірах буде не такою значною, кажуть ортопеди. За даними River Podiatry, вона може становити лише 0,39 дюйма (1 см) у довжину.

Інші причини, через які розмір стопи може змінюватися

Інші причини, через які у вас можуть бути два різні розміри стопи, — це те, що ви народилися з наявністю стоп різного розміру, травма однієї ноги або тривале носіння гіпсу на одній нозі.

Помітні відмінності у розмірах стоп можуть бути пов'язані з такими захворюваннями, як spina bifida, сколіоз і клишоногість. Spina bifida — це захворювання хребта, яке може призводити до аномалій кісток та м'язів, внаслідок чого стопи можуть бути двох різних розмірів. Сколіоз, знову ж таки, є захворюванням, що вражає хребет. Аномальне бічне викривлення хребта може призвести до нерівної постановки ніг у людей зі сколіозом, що може призвести до різних розмірів стоп. Косолапість — це вроджений дефект, який впливає на формування м'язів і кісток дитини.

Якщо ви коли-небудь були вагітні, то, можливо, запитували, чи справді ваші ноги перестають рости. Вагітність також може змінити розмір стопи, і іноді ці зміни не є симетричними.

Як слід ставитися до різниці у розмірі стопи

Якщо у вас два різні розміри стопи, це також може бути дивною причиною того, що ваші ноги постійно болять. Можливо, ви все життя купували взуття не того розміру. Якщо ви хочете зберегти здоров'я своїх ніг, важливо підібрати правильний розмір взуття, незалежно від того, в якому віці ви перебуваєте.

Якщо розмір однієї ноги не перевищує піврозміру іншої і у вас немає інших проблем зі стопою, купуйте взуття, яке відповідає вашому найбільшому розміру. Хоча ви повинні купувати взуття, яке відповідає вашому більшому розміру, важливо також переконатися, що воно підходить вашій меншій стопі. Це можна зробити, підігнавши взуття під розмір меншої ноги, додавши устілку, щоб запобігти збільшенню рухливості.

Якщо різниця між розмірами трохи помітніша — наприклад, два зовсім різні розміри взуття, наприклад 38 і 39, — просто поговоріть із продавцем і запитайте, чи є у них політика поділу розмірів. Або ж ви можете купити пару, яка зручно сидить на вашій більшій нозі, а один черевик полагодити у педортиста. Також можливий варіант виготовлення взуття на замовлення — взуття, яке робиться спеціально для вас. Хоча це найдорожчий варіант, взуття, виготовлене на замовлення, з найбільшою ймовірністю сидітиме ідеально.

Зрештою, корисно знати, що є причиною різниці у розмірі стопи, і ставитися до цього з обережністю. Якщо стан здоров'я та вроджені дефекти можуть вимагати більш тонкого підходу, то при незначній різниці у розмірі стопи можна просто вибрати в магазині найбільш зручний розмір взуття (загалом) та підкоригувати різницю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *