Прокинутися в поту: про які хвороби сигналізує нічна пітливість

Нічна пітливість – досить неприємне явище. Вона може виникати під час хвороб, наприклад, звичайного ГРВІ, а також свідчити про серйозні порушення в організмі. Якщо ви прокидаєтеся вранці, ніби вас облили водою з відра, перевірьте себе на наявність серйозних хвороб.

Дуже часто люди надмірно потіють уві сні, тому що занадто спекотно або білизна на них з ненатуральних тканин. Але іноді надмірна пітливість може вказувати на патології організму.

Хвороби, на які може вказувати надмірна пітливість уві сні:

Туберкульоз

Надмірне виділення поту вночі може вказувати на туберкульоз. Причому, нерідко пацієнти відзначали пітливість уві сні задовго до появи серйозних симптомів цієї недуги. Особливо не можна ігнорувати нічну пітливість, якщо у вас спостерігається підвищення температури, знизився вага і присутній кашель, інформує Ukr.Media.

Лімфома

Нічна пітливість може вказувати на онкологію. Організм бореться з раковими клітинами і періодично підвищує температуру тіла. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо, крім нічної пітливості, ви втратили апетит і вагу, відчуваєте себе втомленим, відчуваєте постійну сонливість.

ВІЛ

На ранніх стадіях розвитку вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), спостерігається надмірне потовиділення уві сні. Також разом з ним може бути сильний головний біль, втома, висип, запалені лімфовузли, озноб.

Апное

Потовиділення може говорити про апное уві сні. Апное – це нерівномірне дихання уві сні, яке може призводити до короткочасного його зупинення. Якщо ви хропете і у вас виявилося надмірне потовиділення – значить, у вас може бути апное. Лікар підкаже як з ним боротися.

Гіпертиреоз

Гіпертиреоз – це підвищений рівень гормонів в щитовидній залозі. Гіпертиреоз піднімає температуру тіла, а щоб не було перегріву, організм потіє. Це йстан коригують за допомогою дієти і медикаментів.

Гіпоглікемія

Гіпоглікемія – це різке зниження рівня цукру в крові людини. Падіння рівня цукру може бути небезпечним для людини, тому треба контролювати його рівень. Перевірте цукор у крові, якщо з пітливістю уві сні ви відчуваєте запаморочення, головний біль, відчуття голоду, слабкість, перепади настрою.

Більшість факторів, які пов'язані з нічним потовиділенням, не небезпечні і не вимагають лікування. Наприклад, надмірна пітливість відбувається під час менопаузи, при наявності печії або прийому медикаментів. Але якщо цей стан вас непокоїть, краще перевірити свій організм, щоб спати спокійно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *